Instagram ma powody do świętowania – 23 września tego roku serwis poinformował, że ma już ponad 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Serwis kupiony przez Marka Zuckerberga  (założyciel Facebook’a) okazał się dla niego świetną inwestycją.
instagram-liczba-uzytkownikow
Instagram to serwis społecznościowy, w którym największy nacisk położony jest na dzielenie się zdjęciami czy krótkimi filmikami ilustrującymi codzienne czynności lub ekstremalne eskapady. Wynik 400 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie plasuje Instagram na drugiej pozycji na świecie w tej kategorii (pierwsze miejsce piastuje oczywiście Facebook). Inny serwis społecznościowy – Twitter zajmuje trzecią pozycję, z liczbą około 316 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.
Co istotne, Instagram uzyskał ten znakomity wynik, dzięki swojej ekspansji przede wszystkim w ciągu ostatnich 9 miesięcy (pod koniec 2014 roku z Instagrama korzystało średnio 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie). Co równie ważne, serwis cieszy się coraz większą popularnością poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie znajduje się około 25% z 400 milionów użytkowników, o których mowa wcześniej.
Wszystko wskazuje na to, że Instagram jest żyłą złota dla swoich właścicieli, szczególnie teraz, gdy można zamieszczać w serwisie nawet 30-sekundowe filmiki reklamowe. Jak na reklamy zareagują użytkownicy? O tym przekonamy się zapewne już niedługo.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany