Zastanawiasz się dlaczego po wysłaniu aplikacji do kilkudziesięciu pracodawców nie ma żadnego odzewu? Sprawdź koniecznie jakie błędy w CV znacznie obniżają atrakcyjność Twojej aplikacji!

Profesjonalnie skomponowane CV oraz list motywacyjny powinny być przede wszystkim:

  • dopasowane do potrzeb potencjalnego pracodawcy,
  • tak skonstruowane, aby zostały przeczytane w całości (a nie jest to prosta sprawa).

szukanie praca

Format pliku

Przede wszystkim – format pliku z aplikacją. Wydaje się to rzecz banalna, jednak wielu kandydatów przesyła swoje CV np. w formie dokumentu .doc. Pamiętaj! Wysyłaj aplikację w formacie .pdf, dzięki czemu będziesz miał pewność, że potencjalny pracodawca otrzyma dokument w takiej formie, w jakiej go wysłano.

Ważne informacje

Ze swojego CV usuń zbędne informacje, takie jak m.in.: stan cywilny, nazwisko panieńskie, miejsce urodzenia czy obywatelstwo. Dzięki temu zyskasz miejsce na bardziej istotne informacje.

Pamiętaj, aby unikać błędów językowych, ortograficznych i stylistycznych. CV powinno być napisane poprawnie. Po napisaniu aplikacji, możesz dać je drugiej osobie do sprawdzenia.

Adres e-mail

Wysyłaj swoja aplikację z profesjonalnie brzmiącego adresu e-mail (wysyłanie CV z adresu, np. amorek789@buziaczek.pl wygląda komicznie).

Zdjęcie w CV

hero-banner-img

Jeżeli chcesz wstawić do CV zdjęcie – wstaw zdjęcie profesjonalne. Standard zdjęcia do CV to biznesowy strój i jasne tło. Delikatny uśmiech jest również mile widziany. Zdjęcia z wakacji czy wykonany w lustrze nie są dobrze odbierane przez rekruterów.

Czcionki w CV

Najbardziej czytelne czcionki w CV to Arial, Tahoma, Calibri oraz Verdana. Należy unikać czcionek, które imitują ręczny charakter pisma. Wielkość czcionki powinna oscylować w granicach 10 – 12.

czcionki-w-cv

Stosując się do powyższych rad zwiększasz prawdopodobieństwo, że Twoje CV zostanie dostrzeżone
w natłoku innych aplikacji. W kolejnej części pojawią się inne wskazówki, dzięki którym możesz otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany