Dziś 23 września, czyli początek kalendarzowej jesieni. Za chwilę rozpocznie się zima. Co tym razem zaproponowali nam projektanci mody na sezon jesień – zima 2015/2016?

Był już zachwyt nad latami 70. – frędzle, zamsz i dzieci. Lata 90., czyli normcore i mom jeans? To tez już przerabialiśmy! Czas na lata 80.! Jesień i zima obfitować będą w stylizacje w stylu disco i neonowe kolory. Do łask wrócą stylizacje rodem z serialu „Policjanci z Miami”. Pełno będzie błysku i metalicznych odcieni. Mocno wyeksponowana talia i poduszki na ramiona – to jest to! Kreacje dyskotekowe obfitować będą w cekiny. I błysk, dużo błysku. Srebro i złoto jako kolory spódniczek staną się dominujące na parkietach klubów nie tylko w postaci biżuterii (kolekcja Michaela Korsa). Psychodeliczne, pstrokate, pełne szalonych kolorów wzory, które ubarwiać będą każdy parkiet zostały natomiast zaprezentowane na pokazie m.in. Loewe. Nieco bardziej stonowana kolorystyka opiewająca w purpurę, burgund oraz indygo w monochromatycznej fakturze przedstawiona została np. przez Cushnie et Ochs i Allude.

moda zima 2015moda jesień 2015

Cóż więcej? Przede wszystkim połączenie black & white w konwencji op-artu. To jest motyw przewodni pary projektantów, którą tworzą Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli. Wracając na moment do bieli należy zwrócić uwagę na koszule, które charakteryzować się będą kokardami, falbankami oraz rozmiarem XL/XXL. Louis Vuitton zaprezentował natomiast białe płaszcze i futra.

Jedno jest pewne – jesień czy zima wcale nie muszą oznaczać kolorystycznej monotonii! Warto zabawić się kolorami, aby w dżdżą pogodę dodać sobie pozytywnej energii.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany