Do przyjścia Twojego dziecka na świat odliczacie już tylko dni? Wybraliście już dla niego imię? Sprawdź znaczenie najpopularniejszych imion dla chłopców, które zaczynają się na literę C oraz D.
Cezary – imię pochodzenia łacińskiego. Pochodzi od rzymskiego imienia Caesar, które wywodzi się od słowa cae–saries – długie włosy, czupryna, lub od caedere – wycinać. Caesar oznaczało też niegdyś dziecko urodzone poprzez cesarskie cięcie. Astrolodzy przypisują Cezarym żywiołowość i samodzielność.
Cyprian – imię pochodzenia łacińskiego. Utworzonym od rzymskiego przydomka Cyprianus. Pierwotnie oznaczało ono człowieka pochodzącego z Cypru. W Polsce imię znane od XII w.
Cyryl – pochodzi od greckiego imienia Kirillos, które oznaczało władcę lub należącego do Boga. Do Polski dotarło przez łacińską formę Cyrillus. W Polsce imię znane od końca X w.
Czesław – imię słowiańskie. Oznacza ono tego, który ma szanować i czcić dobre imię rodu. Używane w Polsce od XII w.
Damian – pochodzenie imienia nie zostało dotychczas jednoznacznie ustalone. Możliwe, że wywodzi się od greckiego słowa démios – lekarz publiczny, lub damao – poskramiać. W Polsce znane od XIII w.
Daniel – imię biblijne, pochodzące z języka hebrajskiego. Można je interpretować jako „potężny jest mój Bóg”.
W Polsce znane już od początków XIII w.
Dariusz – imię pochodzenia perskiego. Oznacza ono tego, który posiada dobro. Do języka polskiego trafiło z łaciny, w której ma formę Darius.
Dawid – imię biblijne, pochodzenia hebrajskiego. Oznacza ono ulubieńca, osobę ukochaną.
W Polsce pojawiło się w XIII w.
Dionizos – imię pochodzenia greckiego, które oznacza należącego do boga Dionizosa. Do Polski imię to przybyło około XIII w. w wersji łacińskiej – Dionisius.
Dominik – imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza osobę należącą do Pana. W Polsce znane już w XIII w.
Zostaw odpowiedź