Polski kandydat do Oscara, to najnowsze dzieło Jerzego Skolimowskiego (twórca m.in „Essential Killing”) pod tytułem „11 minut”. Film ten został niezwykle ciepło przyjęty podczas festiwalu
w Wenecji, co wyraźnie podkreśliło jego artystyczną wartość. Czego możemy spodziewać się po produkcji, która trafi do kin już jutro?

Tym na co należy zwrócić uwagę to przede wszystkim obsada, która powinna być gwarantem wysokiej jakości.
W filmie „11 minut” wystąpią m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Paulina Chapko, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz,Agata Buzek oraz Richard Dormer (znany z hitowej produkcji „Gra o tron”).

11 minut

Czego możemy spodziewać się po fabule? Oto słowa twórców filmu:

„Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.”

Nagrody dla filmu „11 minut”

  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji – Wyróżnienie Specjalne Jury Młodych
  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Nagroda Specjalna Jury za „oryginalność koncepcji artystycznej”
  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Nagroda za montaż (dla Agnieszki Glińskiej)
  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Nagroda za muzykę dla Pawła Mykietyna

Właściwy charakter/klimat filmu „11 minut” mogą oddać słowa jego reżysera – Jerzego Skolimowskiego:

„Stąpamy po kruchym lodzie, na skraju przepaści. Za każdym rogiem czyha nieprzewidziane, niewyobrażalne. Nic nie jest pewne – następny dzień, następna godzina, nawet następna minuta. Przyszłość jest tylko w naszej wyobraźni. Wszystko może skończyć się raptownie, w najmniej oczekiwany sposób.”

Zanim wybierzecie się do kina, sprawdźcie przedsmak tego, co Was w nim czeka:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany