Smartwatch spod znaku nadgryzionego jabłka – Apple Watch – jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Jego sprzedaż rozpoczęła się u nas całkiem niedawno (9 października), natomiast swój debiut miał on pod koniec kwietnia 2015. Jak kształtuje się cena tego gadżetu i co oferuje on swoim Użytkownikom?

Koncern z Cupertino proponuje trzy wersje Apple Watch: Watch Sport, Watch oraz Watch Edition. Są one dostępne odpowiednio w 12, 20 i 8 wariantach, które różnią się wielkością oraz materiałami z jakich zostały wykonane. Ceny wahają się od 1699 zł do … 80 000zł (złoty zegarek w wersji Watch Edition).

apple watch

System operacyjny Apple Watch – watchOS 2

Zegarek wyposażony jest w dedykowany system operacyjny, czyli watchOS 2. System ten zawiera mnóstwo aplikacji zoptymalizowanych pod kątem zegarka Apple. Dzięki temu ładują się one szybciej i oferują większe spektrum możliwości. Aplikacje współpracują z podzespołami takimi jak m.in.: pokrętło Digital Crown, sygnalizator taktylny, czujnik tętna, przyspieszeniomierz, głośnik czy mikrofon. System operacyjny zaimplementowany w Apple Watch posiada również funkcję zabezpieczającą — Activation Lock. Co ona oznacza? Otóż, aktywacja zegarka Apple wymaga podania Apple ID zarejestrowanego w iCloud i hasła. Tak więc w przypadku zagubienia lub kradzieży zegarka dane pozostaną bezpieczne.

Tu możecie zobaczyć jak Apple Watch prezentuje się w akcji:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany