Sprawa jest niezwykle kontrowersyjna. Otóż Komisja Europejska, według informacji którą przekazała, posiada raporty wskazujące na instalację oprogramowania w telewizorach, które miało odpowiadać za fałszowanie wyników testów dotyczących poboru energii.

Nie tak dawno, media na całym świecie opisywały skandal dotyczący zaniżania wyników emisji spalin przez koncern VW i BMW, a dziś na światło dzienne wychodzą fakty dotyczące niewłaściwych praktyk dokonywanych przez Samsunga.

samsung tv

Otóż jedno z badań zawartych w raporcie miało wykazać, iż telewizory Samsunga zużywały, w czasie testów, połowę energii pobieranej w warunkach rzeczywistych. Badanie to zostało przeprowadzone przez ComplianTV. Zauważono, iż po rozpoczęciu procedury testowej zużycie energii elektrycznej spadło w ciągu minuty z 70W do około 39W. Organizacja przeprowadzająca badania dodała jednak, że twardych dowodów dotyczących fałszowania danych przez Samsunga, nie posiada. Południowokoreański gigant zaprzecza tym doniesieniom. W oświadczeniu, które zostało udostępnione mediom widnieje informacja o oprogramowaniu, które ma poprawić „efektywność energetyczną” telewizorów.

W tym miejscu należy wspomnieć, że Samsung, w roku 2014, modyfikował wyniki testów swoich smartfonów. Zastosowano wtedy, w m.in. Galaxy S4 mechanizm, który w momencie wykrycia działania jednego
z benchmarków znacznie zwiększał efektywność procesora bez względu na zużycie baterii. Wynik był oczywisty – smartfon wypadał w testach o wiele lepiej niż w normalnym użytkowaniu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany