Nie tak dawno temu, bo 5 sierpnia, koncern 2K oficjalnie zapowiedziało trzecią część gangsterskiej sagi. Biorąc pod uwagę wcześniejsze części, oczekiwania graczy na cały świecie wobec tego tytułu są postawione na niezwykle wysokim poziomie. Czy Mafia III spełni pokładane w niej nadzieje?

Tym razem twórcami Mafii będzie studio Hangar 13, w skład którego wchodzą m.in. Haden Blackman (Star Wars Galaxies) czy Andy Wilson (Splinter Cell: Blacklist). Nie są to więc anonimowe postaci, co może napawać optymizmem, sugerując wysoką jakość zapowiadanej gry.

lincoln clay

Co do samej rozgrywki, gracze zostaną przeniesieni do lat 60. i 70., zaś sama akcja toczyć się będzie w Nowym Orleanie i jego okolicznych, bagnistych terenach. Lokacja ma być znacznie większa w w większym stopniu otwarta
o tych, znanych z poprzednich części serii. Główny bohater to Lincoln Clay (weteran wojny w Wietnamie) będzie szukał zemsty za śmierć członków swojej mafijnej rodziny.

Studio Hangar 13 poinformowało, że w grze będziemy mieli możliwość przejmowania interesów wrogich rodzin mafijnych, co będzie przynosiło głównemu bohaterowi dodatkowe profity. W grze ma pojawić się zupełnie nowa jakość w aspekcie fizyki jazdy oraz ruchów postaci.

Kiedy premiera tytułu? Według zapowiedzi K2 Mafia III ma się pojawić na początku 2016 roku na platformach: PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Konkretnej daty niestety brak.

Mafia III, jak wynika z dostępnych materiałów, będzie bardzo zbliżona do GTA. Czy to wyjdzie Mafii na dobre? Czas pokaże. Na razie pozostaje nam cieszyć się krótkim trailerem:

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany