Płyty gramofonowe powracają od kilku lat do łask słuchaczy, a wraz z nimi zmienia się rynek sprzętu do ich odtwarzania. Istnieje spora rzesza sympatyków klasycznych gramofonów, takich jak chociażby Technics SL 1200, jednak fani designu i awangardy również znajdą coś dla siebie. Przed Państwem gramofon TOC, zaprojektowany przez Roy’a Harpaz’a.

Ten nietypowy odtwarzacz płyt analogowych nazwany przez twórcę TOC został zaprojektowany z myślą o koneserach ceniących nieskazitelny dźwięk i walory estetyczne.

toc-vertical-record-player-001

Gramofon stworzony przez Roy’a Harpaz’a wykorzystuje liniowy system śledzenia. Pozwala to na uchwycenie najlepszej jakości brzmienia, charakterystycznego dla klasycznych gramofonów. Dzięki obecności czujnika skanującego ścieżki, użytkownik może bez problemów przechodzić do losowych pozycji z odtwarzanej płyty analogowej. Designerski kształt produktu czyni go nie tylko przyjemnym w obsłudze urządzeniem do odtwarzania muzyki, ale również wyjątkową dekoracją wnętrza. This-Vertical-Record-Player-by-Roy-Harpaz- budowa
Mechanizm gramofonu wykorzystuje unikalne łożyska kulkowe, które gwarantują możliwość odtwarzania ścieżek dźwiękowych z płyt nadszarpniętych działaniem czasu. Gramofon TOC posiada także wkomponowane w jego konstrukcję włókna węglowe, które mają za zadanie przechwytywanie drobinek kurzu, dzięki czemu igła pozostaje czysta i gwarantuje użytkownikowi najlepszą jakość dźwięku.
toc-vinyl-roy-harpaz

Zobaczcie sami, jak prezentuje się w akcji gramofon TOC:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany