Najnowsze dzieło filmowe autorstwa Ridleya Scotta zostało pokazane przedpremierowo w 2 800 kinach w Stanach Zjednoczonych. Jakie są tego efekty?

Marsjanin” zarobił 2,5 miliona dolarów na pokazach przedpremierowych w czwartek w kinach w USA (budżet wynosił zaś 109 mln dol). Dla przykładu kilka tygodni temu, produkcja traktująca o amerykańskim kolektywie hip-hopowym  NWA  pt. „Straight Outta Compton” zarobiła prawie dwa razy więcej. Film z Mattem Damonem trafił dziś do polskich kin, a zachętą do jego obejrzenia powinny być pozytywne opinie krytyków, którzy zgodnie twierdzą, że jest to jeden z najlepszych filmów Scotta.

marsjanin-plakat

O czym właściwie jest ten film? W telegraficznym skrócie można powiedzieć, że opowiada o losach Marka Watney’a, którego towarzysze marsjańskiej załogi (wraz z głównym bohaterem oczywiście), pod wpływem straszliwej burzy piaskowej muszą ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Problem polega na tym, że podczas rozpaczliwej ucieczki, Mark pozostaje na Marsie sam, niczym przysłowiowy „palec”. I tyle na temat fabuły. Czas ruszać do kin!

A na zachętę prezentujemy polski trailer filmu „Marsjanin”:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany