Nie tak dawno swoją premierę w Polsce miał inteligentny zegarek stworzony przez koncern Apple. Oprócz Google jest to jeden z potentatów w tej branży. Do miana czołowego dostawcy w tym segmencie pretenduje oczywiście pewien koreański gigant technologiczny, który dosyć niedawno przedstawił światu swoją propozycję dla miłośników urządzeń mobilnych. Oto Samsung Gear S2!

Samsung zaprezentował swój smartwatch na targach IFA, które miały miejsce we wrześniu tego roku i z miejscasamsung gear s2 wzbudził wielkie emocje wśród odwiedzających targi. Rynek inteligentnych zegarków, wśród których prym wiodą Apple Watch i Android Wear, rośnie
w niewiarygodnie szybkim tempie, więc każdy producent chce czym prędzej zgarnąć jak największy kawałek tego tortu. Czy Samsung Gear S2 ma szansę, aby zdetronizować zegarki, chociażby Apple?

Zegarek Samsung Gear S2 wyposażony jest w ekran Super Amoled, o średnicy 1,2 cala, który zamknięty jest w kopercie ze stali  nierdzewnej. Spód wykonany jest z plastiku wysokiej jakości, zaś całość sprawia naprawdę bardzo dobre wrażenie. W zestawie otrzymujemy również 2 paski.

Oprogramowanie, które znajdziemy w zegarku należy do najbardziej intuicyjnych na rynku – jest to system Tizen. Dlaczego jest tak przyjazny dla użytkownika? Otóż przekręcenie obrotowego pierścienia koperty odpowiada za poruszanie się między poszczególnymi aplikacjami. Oczywiście używanie pokrętła nie jest obowiązkowe – można również używać gestów na ekranie dotykowym.

Samsung Gear S2 obsługuje również pokaźną liczbę urządzeń mobilnych, wyposażonych w system Android. Cena zegarka waha się w okolicach 1 600 zł.

Samsung Gear S2 – specyfikacja techniczna

Samsung Gear S2

 

2 komentarze

  • Artur
   Artur

   Witaj Aniu,
   myślę, że cena za tego Samsunga nie jest zbyt wygórowana, jeżeli porównasz ją do ceny, np zegarka Apple’a 🙂 Sądzę, że w ciągu najbliższego półrocza Gear S2 powinien znacznie potanieć, więc wtedy będzie dobra szansa na zakup.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany