Jesień w pełni, natomiast zima powoli już puka do naszych drzwi. Warto więc zadbać o siebie nie tylko poprzez odpowiednią suplementację, ale również odpowiednio ciepły ubiór. Ciepły to oczywiście nie wszystko, stylizacja musi się przede wszystkim dobrze prezentować. Najczęstszym dodatkiem stosowanym jest szalik. Pozostaje tylko pytanie: jak wiązać szalik, ale jak najlepiej spełniał swoje zadania? Drogie Panie, zapraszamy do lektury!pixa

Jednym z najlepszych sposobów na totalne odświeżenie swojego”look’u” jest eksperymentowanie z dodatkami. Jesienią i zimą są to najczęściej czapki, rękawiczki i szaliki, którymi zajmiemy się właśnie dziś. Jak wiązać szalik, aby jak najefektywniej wyeksponować swoje walory?

Kilka sposobów na to, jak wiązać szalik

Tak naprawdę sposobów na wiązanie szalika jest tyle, ile kobiet na świecie. Kreatywność płci pięknej w kwestii ubioru i dodatków nie zna przecież granic. Różnorodność kolorów i kształtów sprawia, że damska szyję można przyozdobić w na prawdę wyjątkowy sposób.

Wiązanie luźne

Jednym z najczęściej pojawiających się wiązań szalika jest to, w którym oba jego końce opadają luźno na dół. Taki sposób wiązania wydłuża optycznie sylwetkę, dlatego polecany jest paniom o krótkim tułowiu. Jeżeli kobieta posiada wydatny biust, pętelkę powinna opuścić do jego wysokości.

jak wiązać szalik

Wiązanie szalika asymetryczne

Asymetryczny typ wiązania, czyli zawadiacko zarzucony jeden z końców szalika idealnie pasuje jako dodatek do różnego rodzaju grubych swetrów, koszul czy płaszczy.

jak wiązać szalik

Wiązanie szalika powiększające

Wiązanie, które ukazane jest poniżej niezwykle mocno uwydatnia biust i powiększa okolice ramion, dlatego panie które są „barczyste” powinny go unikać. Panie z mniej imponującym biustem mogą go, z pomocą tego wiązania, optycznie powiększyć.

jak wiązac szalik

Wiązanie szalika dookoła

Zawiązanie szalika dookoła to bardzo dobry pomysł na poszerzenie górnej części sylwetki ciała. Jest to wiązanie, dzięki któremu kobieta podkreśla swa niezależność, odwagę. Tak jak w poprzednim przypadku – dzięki takiej stylizacji panie o mniejszym biuście mogą go nieco uwydatnić.

jak wiązać szalik

Wiązanie francuskie szalika

Bardzo eleganckie wiązanie szalika, zwane „francuskim” dodaje kobiecemu wizerunkowi odrobinę romantyzmu. Można tu stosować każdy rodzaj szalika, czy to wełniany, czy jedwabny – to bez znaczenia. Pamiętać trzeba jednak
o pętelce! Panie o większym biuście powinny opuścić ją nieco niżej.

jak wiązać szalik

To nie wszystko! Poniżej znajdziecie jeszcze mnóstwo pomysłów na to jak, jak wiązać szalik, aby idealnie podkreślał kobieca sylwetkę!

A jaki jest Twój sposób na wiązanie szalika? Zapraszamy do dzielenie się pomysłami w komentarzach!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany