Młodzi raperzy – Lajt i Tafel – mieli okazję spotkać się w roku 2013. Wtedy właśnie nagrywano kolejne odcinki hip-hopowego „Idola” –  “ŻywyRap 2”. Co więcej – obaj wspomniani raperzy znaleźli się w finale. Znajomość przerodziła się w przyjaźń, czego konsekwencją jest, oddający hołd klasycznemu Boom Bap’owi, album pod nazwą „Funky Blunty”.

Materiał, o którym mowa powstawał w rodzinnych miastach raperów – Pile i Tarnowie. Jak powiedzieli sami muzycy:

“Zamieszkaliśmy w piwnicy na miesiąc, pisząc i nagrywając wszystko wspólnie od początku do końca. Do zrobienia albumu zainspirowały nas głównie nasze relacje, w tym – mimo krótkiego czasu znajomości – umiejętność porozumiewania się ”bez słów”. Bity Innotica zagrały pierwsze skrzypce wyznaczając kierunek brzmienia – refleksyjne, a zarazem agresywne podkłady, o bardzo unikatowej specyfice. Na celu mieliśmy głównie stworzenie ”czegoś czego jeszcze nie było”. Ponad 600 km odległości nie dało rady powstrzymać zajawki, a efekt zmieszania dwóch zupełnie odmiennych flow zaskoczy niejednego słuchacza. Od setek godzin prób, szlifowania zwrotek i aranżu, przez profesjonalny mix/master prosto z Eprom Sounds Studio, aż do wydania kasety w Asfalt Records. To czego słuchacie powstawało o najdziwniejszych porach dnia i nocy, w sceneriach i stanach które ciężko opisać słowami :)”

Niestety, pre-order kasety (limitowany do 40 sztuk, każda sztuka indywidualnie numerowana oraz otagowana przez raperów) został wyprzedany, więc teraz można liczyć tylko na to, że jakieś nieopłacone zamówienie wróci do AsfaltShop’u z powrotem.

Poniżej znajdziecie namiary na artystów, którzy brali udział w produkcji albumu „Funky Blunty”:

Rap: Lajt, Tafel
www.facebook.com/lajttafel/
www.facebook.com/biglajt

Produkcja: Innotic
www.facebook.com/InnoticBeats

Miks/Matering: DJ Eprom
www.djeprom.com

Lajt i Tafel: „Funky Blunty” – tracklista :

1. Funky Bluntlajt i tafel
2. Brudna piwnica
3. Inna planeta
4. Otchłań
5. Szkoła
6. Pacman
7. Pan w garniturze
8. Zima bez śniegu
9. Jaskiniowcy
10. OCB
11. Wracam, wyjeżdżam
12. PKP

Przed Wami – Lajt i Tafel!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany