Zastosowanie pudru bronzującego przy wykończeniu makijażu przynosi naprawdę wiele korzyści. Wystarczy tylko poznać techniki jego aplikacji i nie przesadzić z jego ilością. Zobacz, jak wykorzystać puder bronzujący od L’Oreal Paris i nadaj swojej twarzy nowego wymiaru!

O pudrze bronzującym i rozświetlającym

Na rynku kosmetycznym jest wiele różnorodnych rodzajów pudrów do twarzy. Wyróżnia się matujące, rozświetlające, wyrównujące koloryt, bronzujące, a także róże do policzków dostępne w kamieniu. Każdy z nich ma inne przeznaczenie podczas make-upu, co należy uwzględnić podczas ich wykorzystywania. Dlaczego? Weźmy np. na warsztat róż do policzków – jego zadaniem jest nadanie cerze wiosennej świeżości i aplikuje się go bezpośrednio na kość policzka. Nikt przecież nie pomyślałby, aby różem modelować twarz. No właśnie – do tego służy bronzer lub rozświetlacz, np. puder bronzująco-rozświetlający L’Oreal Paris.

Czy bronzer jest dla wszystkich?

Odcienie bronzera – nawet te najjaśniejsze – nie są tak jasne, jak chociażby zwykłego pudru matującego. Dlatego też osoby z bardzo jasną karnacją mogą zwyczajnie nie dobrać sobie właściwego koloru, który zawsze będzie dla nich zbyt ciemny. Wtedy śmiało mogą korzystać z różu do policzków, a do modelowania twarzy wybrać zwykły puder matujący w odpowiednim kolorze.

Bronzer najlepiej prezentuje się na cerze oliwkowej, ciemnej lub opalonej. Jednak tutaj również trzeba dobrze wybrać odpowiedni odcień kosmetyku, by wydobył on naturalne piękno i podkreślił uroki cery, a nie stłumił je, wydobywając mankamenty.

Jak stosować  bronzer?

Bronzer najczęściej występuje w postaci kompaktowej, czyli w kamieniu. Bardzo często znajduje się przy nim specjalna gąbeczka lub pędzelek. Oczywiście możesz go wykorzystać i nim zaaplikować kosmetyk. Lepszy jednak efekt pozostanie i utrzyma się na dłużej po wykorzystaniu pędzla o dużej objętości. Najlepiej, aby był z naturalnego włosia, jednak te są nieco droższe od tych zwyczajnych, więc wybieraj przynajmniej te, które są duże. Im większa powierzchnia malująca, tym kosmetyk lepiej wtopi się w naturalny koloryt skóry i nie będzie się nieestetycznie wyróżniał. Podkreśli natomiast owal twarzy, robiąc to w sposób delikatny, ale widoczny.

Masz okrągły owal twarzy? Tego unikaj!

Dobrze naniesiony bronzer jest w stanie wysmuklić nawet okrągłą twarz. Pamiętaj jednak, by nie aplikować go bezpośrednio na kości policzkowe, ale pod nie. Dzięki temu twarz zyska na wydobyciu kształtów i nie stanie się bardziej pulchna.

5_apply-bronzer-next

Jak modelować twarz bronzerem?

  1. Na samym początku zaaplikuj bazę pod podkład, a następnie płynny podkład lub fluid. Dopiero na samym końcu nanieś niewielką warstwę bronzera. Dzięki takiej kolejności utrzyma się on długo i pozostawi efekt wysmuklonej twarzy.
  2. Dużym pędzlem zaaplikuj puder bronzujący na kości policzkowe, skronie, brodę i nos. Jeżeli jest to bronzer połączony z rozświetlaczem, technika jest taka sama –  nie zapomnij jednak o dodatkowym nałożeniu kosmetyku nad górną wargę.
  3. Dobrze rozetrzyj naniesioną warstwę kosmetyku, by nie odznaczała się ona, ale tworzyła naturalną całość z kolorytem twarzy.
  4. Możesz również zaaplikować trochę pudru bronzującego na szyję, by kolor cery i dekoltu nie kontrastował ze sobą, co wygląda nieestetycznie i pozostawia efekt maski.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany