Teoretycznie o przyjęciu na dane stanowisko powinny decydować wyłącznie kwalifikacje. Teoretycznie. Jak powszechnie wiadomo, miła aparycja sprzyja zatrudnieniu, a w niektórych zawodach jest niezwykle pożądana (np. w zawodzie sprzedawcy). Jak wstawić zdjęcie do CV,aby zachęciło potencjalnego pracodawcę do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

To co należy wiedzieć, to fakt, że w naszym kraju zdjęcie nie jest obligatoryjnym elementem CV. Tylko od Ciebie zależy, czy chcesz w sposób wizualny zaprezentować się przyszłemu pracodawcy. Pamiętaj jednak, że w innych krajach zdjęcie w CV może być wymagane, dlatego przed aplikacją do firmy zagranicznej upewnij się, jakie w danym kraju obowiązują reguły w tym aspekcie.

Odpowiednio dobrane zdjęcie z pewnością buduje Twój profesjonalny wizerunek i jest
w pewnym stopniu w stanie podkreślić Twoje cechy charakteru. Zdjęcie dodane do CV powinno uzupełniać życiorys, być adekwatne do stanowiska, na które aplikujesz. Z pewnością kiepskim pomysłem jest wstawianie do CV zdjęcia z wakacji, podczas gdy aplikujesz na stanowisko, np. analityka w banku.

Podstawowe zasady dotyczące zdjęć w CV

Sprawa może wydawać się błaha, natomiast zdarzają się jeszcze osoby, które w swoim zdjęciu w CV występują razem ze znajomymi. Nie trzeba chyba  dodawać, że jest to skrajnie nieprofesjonalne. W końcu to Ty aplikujesz na dane Jak wstawić zdjęcie do CVstanowisko, a nie osoba, która towarzyszy Ci na zdjęciu 🙂

Pamiętaj też, aby nie uraczyć rekrutera „grobową miną”, na zdjęciu, które dołączysz do CV. Warto zaprezentować się nieco bardziej optymistycznie – mile widziany jest subtelny
i skromny uśmiech, który może świadczyć o twoim przyjacielskim usposobieniu. Smutna mina w połączeniu z czarno – białą kolorystyką z pewnością nie ociepli Twojego wizerunku. Niewskazane są oczywiście zdjęcia z „dziubkami”, w wyzywających ubraniach czy pozach – takie możesz wstawić do domowego albumu.

Jakość zdjęcia! Tutaj należy zwrócić uwagę na to, aby zdjęcie przedstawiało Twoją twarz czy sylwetkę w sposób wyraźny, bez rzucających się w oczy pikseli. Zadbanie o tę kwestię również świadczy o tym, że poważnie podchodzisz do danej aplikacji.

Wstawianie zdjęcia do CV – kwestie techniczne

Jak wstawić zdjęcie do CV w najpopularniejszym edytorze tekstowym, jakim jest Microsoft Word? Sprawa nie jest wcale taka trudna. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego poradnika:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany