Jak każda nastolatka masz problemy z trądzikiem. W tym wieku to normalne. I choćbyś nie wiadomo ile kosmetyków stosowała i jakie suplementy diety brała, póki nie minie pewien okres w Twoim życiu, trądzik będzie towarzyszył Ci co dnia. Czy jednak musisz się go permanentnie wstydzić i chować się w kącie swojego pokoju? Koniec z tym! Z trądzikiem można walczyć, a przede wszystkim – można z nim żyć. Wystarczy wiedzieć tylko, jak odpowiednio zakamuflować go makijażem, póki sam w swoim czasie nie zniknie. W najnowszym materiale podpowiadamy Ci, co będziesz potrzebować, aby zdziałać cuda na swojej budzi! Do dzieła!

Korektor to Twój przyjaciel

summer-cute-hipster-beautyZawsze zakrywałaś czerwone krosty podkładem? To błąd! Podkład ma za zadanie jedynie zmatowić całą skórę i nadać jej równomiernego kolorytu, nie zdziała jednak nic, jeśli na Twojej buzi wciąż będą nieestetyczne czerwone wypryski. Jednak i na nie jest sposób, a Twoim sprzymierzeńcem w tej walce będzie korektor w sztyfcie, który idealnie dopasuje się kolorystycznie do Twojej skóry twarzy i sprawi, że trądzik nie będzie aż tak widoczny. Pamiętaj jednak, że aby jego magia zadziałała, musisz wybrać odpowiedni odcień, który wbrew pozorom nie będzie dokładnie taki sam jak kolor Twojej skóry, lecz o ton jaśniejszy – ma on przecież odrobinę „ostudzić” czerwone wypryski na Twojej buzi. Gdy już będziesz w niego uzbrojona, pamięta by aplikować go w miejsce wyprysku i delikatnie rozcierać na krawędziach, by zatrzeć kolorystyczną barierę.

Gdy już wszystko jest zakryte

Dopiero kiedy w ten sposób ujarzmisz ogień na swojej twarzy, możesz zabrać się za tuszowanie mniejszych niedoskonałości przy pomocy podkładu do twarzy. Nakładaj go nie tylko na buzię, lecz również na uszy i szyję, aby nie uzyskać efektu maski. Najlepiej aplikuj go palcami, dzięki temu będziesz czuła, jeśli zaczniesz nakładać zbyt grubą warstwę. Makijaż, mimo że kryjący, ma wyglądać naturalnie. Na sam koniec wypudruj buzię pudrem transparentnym i ciesz się pięknie wyglądającą skórą przez cały dzień!

4 komentarze

  1. julita_mala

    Ws umie nie używałam nigdy korektora, wydawało mi się ze to zbedny kosmetyk. Po przeczytaniu artykułu skłoniłes mnie do zakupu korektora, kwestia tylko czy się sprawdzi. Napewno napiszę za jakiś czas;)

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany