Jeżeli akurat teraz, w okresie przedświątecznym, rozglądasz się za wyjątkowym prezentem dla bliskiej Ci osoby warto zwrócić uwagę na wyjątkowe słuchawki – mowa tu o Sennheiser Orpheus. Dlaczego wyjątkowe? Po pierwsze – do dystrybucji trafiło tylko 300 sztuk tego arcydzieła. Po drugie – ich cena to jedyne… 120 000 zł.

sennheiser orpheus

Według wielu opinii są to najlepsze słuchawki stworzone przez zasłużoną dla audiofilów firmę – Sennheiser. Sama marka Orpheus jest miłośnikom muzyki dobrze znana, gdyż w roku 1991 Sennheiser przedstawił wyjątkowy, jak na swoje czasy, zestaw Orpheus HE90, w skład którego wchodziły słuchawki oraz wzmacniacz, zaś cena tego ekskluzywnego gadżetu oscylowała wokół 16 tys. $!

Wersja, która została zaprezentowana na targach Audio Video Show w Warszawie, była projektowana przez nsennheiser orpheusiemieckich inżynierów przez niemal dekadę, co świadczy o niezwykłym charakterze tego przedsięwzięcia. Ogrom specjalistycznej pracy i pasji, która została włożona w stworzenie tego niezwykłego zestawu robi kolosalne wrażenie! W końcu Sennheiser Orpheus składa się z ponad 6 000 elementów (znaleźć tu można m.in.: odparowywane złotem ceramiczne elektrody lub odparowywane platyną membrany). Pokrętła wzmacniacza stworzone są z pokrytego chromem mosiądzu, natomiast sam wzmacniacz wyposażony jest w osiem lamp kwarcowych. Co więcej, cyfrowy wzmacniacz znajdujący się w samych słuchawkach, niweluje możliwe zakłócenia wywołane niedoskonałością przewodnika (czyli kabla).

Zobaczcie sami, jak wyjątkowo prezentuje się Sennheiser Orpheus, który w połączeniu z odpowiednio skalibrowanym gramofonem z pewnością zapewnia niezapomniane doznania:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany