Sok z aloesu to skarbnica wielu substancji, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Warto się zatem w niego zaopatrzyć. Jakie działanie na nasz organizm ma ten wspaniały specyfik?

W liściach aloesu znajduje się mnóstwo aktywnych substancji, takich jak alonia, aloeemodyna i barbaloina. Jest on wykorzystywany do tworzenia różnego rodzaju maści, kremów i żeli, które pomagają w wielu problemach skórnych, na przykład oparzeniach czy ranach. Często stosowany jest także aloes w płynie. Jaki ma wpływ na organizm, gdy jest spożywany właśnie w takiej formie? Sok z aloesu: sok z aloesu

Aloes posiada w swoim składzie witaminy z grupy C i B, kwas salicylowy, przeciwzapalne enzymy
i przeciwutleniacze. Właśnie dzięki temu ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nadal masz wątpliwości czy warto go regularnie stosować?

Kiedy w szczególności należy zażywać aloes w płynie? Przede wszystkim:

  • w czasie zimy i wczesnej wiosny,
  • kiedy borykamy się z rozmaitymi niedoborami witamin,
  • kiedy nie jesteśmy w stanie uniknąć kontaktu z przeziębionymi osobami.

sok z aloesu

Sok z aloesu można zażywać codziennie po 5 łyżek stołowych (50ml). Najlepiej czynić to przed pierwszym posiłkiem. Należy natomiast pamiętać, by kupować wyłącznie atestowane produkty aloesowe, najlepiej w sklepach ze zdrową żywnością i aptekach – są one dość drogie, ale dzięki temu mamy pewność, że nabyliśmy sprawdzony produkt.  Aloes to wspaniały suplement diety, który wpływa na wzmocnienie i poprawę kondycji całego organizmu. Jeśli zatem zależy Ci na naturalnych i sprawdzonych sposobach dbania o ciało to kupno aloesu w płynie będzie najlepszym rozwiązaniem.

3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany