Języki są kluczem do poznawania świata. Otwierają wiele możliwości, ułatwiają podróżowanie, a także znalezienie wymarzonej pracy. Obecnie najpopularniejszym językiem na świecie jest angielski. Stosowany w międzynarodowej komunikacji oraz upowszechniony przez teleinformatykę staje się wręcz niezbędny w codziennym życiu i pracy zawodowej.nauka-angielskiego
Dlatego kursy angielskiego cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ ludzie chcą komunikować się sprawniej, lepiej i efektywniej. Kursy językowe pozwalają na przełamanie oporów przed mówieniem w obcym języku, pomagają w usystematyzowaniu zdobytej wcześniej wiedzy i pozwalają rozwinąć umiejętności sprawnej konwersacji. Wybór odpowiedniego trybu nauki języka jest niezwykle ważny, zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest wiele konkurencyjnych ofert. Jak zatem wybrać spośród nich najlepszą?

Jasne zdefiniowanie własnych potrzeb

Przed wyborem kursu angielskiego warto odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę oczekujemy. Jasno zdefiniowany cel nauki pozwoli już na wstępnym etapie dokonać selekcji najlepszych ofert. Zwykle poszukiwana jest prosta metoda nauki. Chcemy też otrzymać gwarancję, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne i osiągniemy zamierzone efekty. To prowadzi do prostego wniosku, że należy skorzystać ze sprawdzonych marek, których skuteczność potwierdzają nie tylko certyfikaty, ale przede wszystkim twardo przedstawione liczby zadowolonych uczniów. Na dalszym etapie powinniśmy stwierdzić czy oczekujemy tylko poprawy jakości komunikacji, czy może większego nacisku na gramatykę i język pisany. A może potrzebny jest nam tylko specjalistyczny kurs, obejmujący tylko wybrane zagadnienia, jak np. prowadzenie prezentacji biznesowych. Niektórzy będą potrzebować usystematyzowania wiedzy, aby zdać egzamin i uzyskać certyfikat potwierdzający ich umiejętności.

Jednak największą bolączką naszych czasów jest ciągły brak czasu. Stąd jednym z kryteriów wyboru kursu językowego powinna być możliwość dostosowania grafiku zajęć do naszego rozkładu dnia, a także dogodna lokalizacja szkoły językowej. Warto zatem wybrać szkołę językową, która posiada szeroką sieć placówek lub umożliwia naukę zdalną i budowę elastycznego planu zajęć.

Międzynarodowe certyfikaty

Coraz częściej instytucje i firmy wymagają od swoich pracowników posiadania certyfikatów wskazujących na rzeczywiście posiadane umiejętności językowe. Zdobycie najpopularniejszych dwóch – Cambridge English: First (FCE) i Cambridge English: Advanced (CAE) – jest możliwe po przebyciu indywidualnych kursów. Posiadająca taki certyfikat osoba zwiększa swoje szanse na zdobycie ciekawej pracy, gdzie język angielski jest stosowany w codziennej komunikacji.

cae-fce

Warto również pamiętać, że wszystkie kursy językowe powinny być zgodne ze standardami wyznaczanymi przez Radę Europy (CEFR). Opracowane przez ekspertów poziomy biegłości językowej są najlepszą wskazówką dla rekruterów, jaki poziom kompetencji posiada kandydat do pracy. Niektóre stanowiska są wręcz zamknięte dla osób nieposiadających odpowiednich umiejętności. Dlatego warto korzystać ze zindywidualizowanej nauki języka. Dzięki temu mamy gwarancję, że po zakończeniu kursu nasze umiejętności będą na odpowiednim poziomie. Świadomość posiadanej wiedzy jest niezwykle cenna, podnosi bowiem naszą samoocenę i ułatwia przejście procesów rekrutacyjnych.

Rozsądny wybór

Znając już własne potrzeby, możemy przejść do kolejnego etapu wyboru kursu językowego. Powinniśmy kierować się profesjonalizmem i doświadczeniem lektorów szkoły językowej.  Takiej, gdzie stosowane jest indywidualne podejście, a centralnym punktem nauki języka powinien być jej uczestnik. Taką ofertę przez lata opracowano w firmie Speak Up.

Skuteczność ich metod może potwierdzić 200 tysięcy zadowolonych kursantów. Stosowanie najnowszych rozwiązań teleinformatycznych i multimediów umożliwia odbywanie zajęć w dowolnych godzinach, z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie – nauka możliwa jest wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu. Jednak komunikacja zdalna to nie wszystko. Doświadczeni lektorzy analizują nie tylko umiejętności, ale i cele słuchaczy. Dzięki indywidualnemu doborowi zajęć i stałej analizie wyników możliwe jest sprawniejsze zaspokajanie ich potrzeb. Elastyczność to słowo klucz dla każdego dobrze dopasowanego systemu nauki języka. Zrozumienie indywidualności każdego ucznia stanowi najlepszą drogę do jego rozwoju. Dobrze dobrany kurs angielskiego jest znacznie efektywniejszy od uczenia się według sztywnych, sformalizowanych reguł. Nauka na wybranych przez siebie warunkach jest szybka, skuteczna i przyjemna.

nauka-angielskiego-dziecko

3 komentarze

 1. Jakub

  Zadna z metod nie jest super skuteczna. Do sukcesu potrzeba przede wszystkim silnej motywacji i samozaparcia.

  Odpowiedz
 2. Artur
  Artur

  Rozpoczynając naukę jakiekolwiek języka trzeba wybrać odpowiednią metodę dla siebie, jednak tu przyznam rację – słówka to podstawa!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany