O międzynarodowych targach technologicznych CES 2016, które odbyły się w Las Vegas, już na tym portalu wspominano, lecz warto poświecić jeszcze jeden osobny artykuł na gadżet stworzony przez, znaną wszystkim graczom, firmę Razer. Mowa tu o kamerce stworzonej z myślą o graczach, streamerach oraz youtuberach. Co, powyższym grupom odbiorców, może zaoferować Razer Stargazer? Zapraszam do lektury!

Jeden z flagowych produktów Razer jest w stanie zastąpić zielone tło, którego używa wielu twórców, aby zastąpić je innym dowolnym tłem. Dla wspominanych odbiorców, istotna jest też funkcja odróżniania pierwszego planu od drugiego, która wspierana jest przez najbardziej popularne aplikacje do transmisji video w internecie, takie jak m.in.: OBS czy XSplit.razer5822

O wspomnianym gadżecie sporo się mówi już od dłuższego czasu, ale dopiero na CES 2016 Razer postanowił oficjalnie zaprezentować światu swoje najnowsze dzieło. Jeden z współzałożycieli marki – Min-Liang Tan – podsycał nastroje na prezentacji produktu nazywając kamerkę RazerStargazer „kamerą przyszłości”. Jak dodaje
Min-Liang Tan:

„Przez ostatnie parę lat nie mieliśmy do czynienia z żadną prawdziwą innowacją w technologii kamer internetowych, za wyjątkiem rozdzielczości. W obecnych czasach więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej aktywnie streamuje lub prowadzi wideo-konferencje, a ich potrzeby się stale zmieniają. Razer Stargazer jest w stanie zrewolucjonizować pracę streamerów gier, gwiazd YouTube’a, projektantów 3D i twórców gier, dzięki dodatkowym, ponadprzeciętnym funkcjom. Mówiąc wprost, jest to kamera internetowa przyszłości.”

Razer Stargazer

Razer Stargazer umożliwia użytkownikom opcję skanowania przedmiotów w 3D. Następnie przedmioty te mogą zostać zaimportowane m.in. do aplikacji stworzonych na silniku Unity. Kamera rozpoznaje gesty czy mimikę twarzy – według zapewnień producenta, Stargazer śledzi do 78 punktów na twarzy i 22 punktów na dłoni, co skutkować ma najlepszymi  na rynku odczytami.

Kamera umożliwia przechwytywanie obrazu video w rozdzielczości 1080p w 30 kl./s lub 720p w 60 kl./s. Dodatkowo sprzęt wyposażony  jest w mikrofon z automatyczną redukcją szumów.

Razer Stargazer charakteryzować ma się intuicyjną instalacją na ekranach monitorów i notebooków. Kamera podłączona będzie do komputera za pośrednictwem portu USB 3.0. Według danych podanych przez producenta, Stargazer jest kompatybilny (niestety) wyłącznie z systemem Windows 10. Co do ceny kamery – wyniesie ona 199,99 dol./239,99 euro. Razer zamierza wprowadzić swoją kamerę do sprzedaży w II kwartale bieżącego roku.

Nieco więcej informacji poniżej:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany