Resident Evil Zero HD to zremasterowana wersja gry, która pierwotnie ukazała się w roku 2002 na konsoli GameCube, zaś w 2008 przeniesiona została na Nintendo Wii. Tytuł, o którym mowa, oferuje graczom przede wszystkim znacznie lepszą oprawę graficzną, przystosowaną do panujących na rynku standardów.

Gra wyprodukowana przez studio Capcom jest prequelem akcji z oryginalnego Resident Evil. Podczas samej zabawy mamy możliwość kierowania dwiema postaciami – agentką S.T.A.R.S. Rebeccą Chambers oraz byłym marine – Billym Coenem. Co ważne – gracz może przełączać się pomiędzy wspomnianymi postaciami w dowolnym momencie.

Tryb rozgrywki w Resident Evil Zero HD jest podobny do trzech klasycznych odsłon tej popularnej serii. Akcję możemy śledzić z perspektywy trzeciej osoby, natomiast naszą postać oglądamy ze statycznych kamer. Takie operowanie obrazem ma, według zamysłów twórców gry, budować klimat strachu i niepewności.

Gra w Resident Evil Zero HD sprowadza się właściwie do dwóch najistotniejszych kwestii. Pierwsza to rozwiązywanie przez gracza wymagających zagadek logicznych, zaś druga to walka z zombie oraz innymi monstrami. Do obrony, przed różnej maści potworami, używamy broni palnej i noża, ale warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach najroztropniejszym wyjściem jest omijanie przeciwników.
Resident Evil Zero HD

Resident Evil Zero HD 
działa na tym samym silniku, na którym rok wcześniej zaprezentowany został Resident Evil HD (remake pierwszego Resident Evil), dzięki czemu szata graficzna wygląda fantastycznie – lokacje i modele postaci wykonano z najwyższą starannością. Za soundtrack odpowiada Seiko Kobuchi.
Światowa premiera tytułu ma odbyć się 19 stycznia. Kiedy gra pojawi się w Polsce? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Platformy, na których pojawi się nowy Resident Evil to: PC, PS3, PS4, XONE oraz X360.
Krótką zapowiedź Resident Evil Zero HD znajdziecie poniżej:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany