Tokio to stolica Japonii, która swoją magią i egzotycznością przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Znaleźć tam można wszystko – od skrajnej biedy i ludzi mieszkających na ulicy, po dzielnice,
w których piętrzą się ekskluzywne apartamenty. A to wszystko okraszone jest wysublimowaną nutką orientu, która dla nas, społeczności cywilizacji zachodniej, stanowi sedno tajemniczości wschodnich rejonów Azji.

Ulice Tokio to przykład na to, jak zwykły trakt komunikacyjny potrafi przeobrazić się w niezwykle klimatyczną miejscówkę. Feria barw bijąca z każdego zakamarka potrafi na początku przyprawić o zawrót głowy, jednak to właśnie wszędobylskie neony oświetlające nawet niewielkie sklepiki najlepiej oddają charakter ulic stolicy Japonii.

Co ciekawe, to właśnie ulice Tokio były inspiracją do stworzenia scenografii w kultowym filmie Ridleya Scotta pt. „Blade Runner„.

Przyznajcie sami, że klimat tokijskich uliczek jest obłędny! (Fot. Masashi Wakui)

tokyo-megane-wakui-1 tokyo-megane-wakui-2 tokyo-megane-wakui-3 tokyo-megane-wakui-4 tokyo-megane-wakui-5 tokyo-megane-wakui-6 tokyo-megane-wakui-7 tokyo-megane-wakui-8 tokyo-megane-wakui-9 tokyo-megane-wakui-10

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany