Obecnie coraz częściej decydujemy się na wymianę telefonu na nowszy model. Do takich decyzji zachęcają nas operatorzy telefonii komórkowych, którzy za przysłowiową złotówką są w stanie zaoferować telefon wyższej generacji.

A także fakt, że niemal każdego dnia ma miejsce premiera jakiegoś nowego telefonu komórkowego, którego funkcjonalność wzbudza zachwyt przede wszystkim u osób lubiących gadżety technologiczne.

Według osób śledzących nowinki technologiczne, a szczególnie kategorię – Smartfony, w 2016 roku planowane są takie premiery jak: składany smartfon od Samsunga, iPhone 7, LG G5, Samsung Galaxy S7, Sony Xperia Z5 Ultra, Project Ara czy HTC One M10.

Niezależnie od tego jaki nowy smartfon podbije „nasze serce” i na który model będziemy chcieli wymienić swój aktualny telefon, powinniśmy być świadomi jakie kroki należy podjąć zanim zdecydujemy się wystawić go na sprzedaż. A wszystko w myśl bezpieczeństwa informacji – informacji od których „roi” się nasz gadżet. Bo przecież nikt nie chce, aby prywatne pliki trafiły w obce ręce.

Obecnie temat bezpieczeństwa danych, nie tylko w telefonie, ale przede wszystkim w komputerze jest na tyle popularny, że nawet organizowane są szkolenia – dla osób zainteresowanych pracą w tym sektorze.

Kasowanie danych z telefonu – system Android

android-6-marshmallowWłaściciele telefonów opartych o system Android powinni skorzystać z funkcji „szyfrowanie telefonu”. Dostępna jest ona w Ustawieniach – w sekcji Zabezpieczenia – w zakładce Szyfrowanie.

Z funkcji tej warto korzystać nie tylko przy okazji sprzedaży smartfona, ale również na co dzień. Włączając ją unikniemy problemu w sytuacji, kiedy telefon zostanie nam skradziony lub po prostu go zgubimy. Będziemy mieli pewność, że w pełni zadbaliśmy o bezpieczeństwo informacji.

Kasowanie danych z telefonu – system iOS

logo-apple

Pasjonaci urządzeń z jabłuszkiem są w zdecydowanie lepszej sytuacji. Bowiem funkcja „szyfrowania danych” jest tutaj automatycznie włączona.

Przed wystawieniem telefonu na sprzedaż należy dokonać wyłącznie resetu, wystarczy przejść do Settings – General – Reset -Erase All Content and Settings.

Niestety nadal wielu z nas, zapewne z czystej nieświadomości wystawia na aukcje telefony z pełną bazą prywatnych plików. Dlatego warto pamiętać o tym, aby zapewnić sobie 100% bezpieczeństwo i zadbać o to, aby pliki należące tylko do nas nadal pozostały prywatne.

2 komentarze

  1. Arek89

    Ja niestety zgubiłem kiedyś telefon – niestety było później sporo nieprzyjemności 🙁 Pilnujcie swojego telefonu jak oka w głowie, szczególnie na imprezach.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany