Zakup nowego samochodu jest zazwyczaj dla jego właściciela prawdziwym powodem do dumy. Budzący zachwyt styl, wysoka jakość fabrycznego wykończenia oraz wyjątkowy stan techniczny, pozwala czerpać przyjemność z jazdy przez dłuższy czas niż to ma miejsce w używanych pojazdach. Wielu z kierowców decyduje się jednak na dokonanie pewnych zmian, które dotyczą wyglądu auta.
Tires
Wspomniana zmiana może dotyczyć chociażby designu oryginalnych kół poprzez zamianę stalowych na aluminiowe o szerszym bieżniku. Konsekwencją takiej decyzji będzie z pewnością konieczność wyboru odpowiedniego zamiennika opony. Warto w tym zakresie skonsultować się ze specjalistami w branży motoryzacyjnej, którzy mogą nam podpowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze konkretnego zestawu opon na wymianę. Niektórzy z kierowców starają się dobrać właściwy zamiennik na własną rękę i korzystają w tym celu z dostępnych na wielu stronach internetowych kalkulatorów, które umożliwiają obliczenie różnic w średnicach opon oraz średnich prędkościach jazdy. Wprowadzając wybrane parametry, takie jak rozmiar felgi, szerokość oraz profil opony, dany kalkulator może nam wyszukać typowy zamiennik.

Kilka wskazówek przy wyborze zamiennika opon

Decydując się na wybór zamiennika opony, powinniśmy w pierwszej kolejności przeczytać książkę serwisową pojazdu. Jest to bowiem podstawowe źródło informacji, które powinniśmy dokładnie przestudiować. Znajdują się w niej zalecenia producenta odnoszące się do wymaganego rozmiaru oraz parametrów opony, która powinna być na wyposażeniu naszego samochodu. To właśnie rozmiar opony jest podstawą do wyboru konkretnego zamiennika. Specjaliści z branży motoryzacyjnej zalecają wymianę wszystkich opon jednocześnie. Powinniśmy również sprawdzić indeks ładowności oraz prędkości danej opony. Duże znaczenie przy wymianie ma także średnica felgi. Producenci zalecają przeważnie wymianę opony na zamiennik, którego średnica jest zbliżona do oryginału. Warto wziąć to wszystko pod uwagę, jeśli chcemy mieć pewność, że zamiennik nie obniży naszego komfortu z jazdy i poczucia bezpieczeństwa.

Wymieniajmy opony za pośrednictwem firmy Tirendo

opony-tirendo

Biorąc pod uwagę różnorodność producentów pojazdów i rozmiarów opon, warto skorzystać z usług i doradztwa profesjonalistów w branży. Niewątpliwym atutem firmy Tirendo jest to, iż za ich pośrednictwem mamy dostęp do szerokiej oferty opon. Jeśli poszukujemy chociażby średniej klasy opon do miejskiego samochodu, które zapewnią nam wysoki komfort i odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie podróżowania, to warto zapoznać się z ofertą ich sklepu internetowego, w którym znajdziemy interesujące nas zamienniki opon z podziałem na kategorie, rozmiar opony, jej indeks nośności oraz prędkość maksymalną. Po dokonaniu zakupów online, możemy liczyć na dostawę zamówionego towaru w ciągu 3 do 7 dni roboczych. Dostawa opon jest bezpłatna. We wspomnianym sklepie, możemy zakupić opony do samochodów osobowych, a także opony motocyklowe. Zakup opon dokonujemy bez konieczności wychodzenia z domu, a w razie pytań, mamy do dyspozycji numer infolinii, gdzie doświadczeni pracownicy, podpowiedzą nam przy podejmowanej decyzji zakupowej. Warto skorzystać z ich oferty.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany