Pamiętasz, jak w dzieciństwie bawiliście się z kolegami klockami Lego? Kto nie miał w domu przynajmniej jednego zestawu? To była ikona świetnej rozrywki, jeszcze zanim pojawiły się komputery. Jeśli myślisz, że moda na Lego przeminęła wraz z pojawieniem się nowoczesnych urządzeń, to jesteś w błędzie. Klocki mają się całkiem dobrze i nadal inspirują!

Klocki bawią i uczą

Lego to jedna z tych marek, których przedstawiać nie trzeba. Obecnie na rynku istnieją tysiące zestawów zarówno dla mniejszych, jak i większych dzieci. I chociaż dorośli nie zawsze się do tego przyznają, oni też nieźle się bawią, składając je ze swoimi pociechami. To w końcu świetna frajda, wyzwalająca w dziecku mnóstwo twórczej inwencji; ucząca cierpliwości i dokładności, a rodziców przenosząca do czasów, kiedy to oni byli dziećmi i z wypiekami na twarzy układali własne zamki, konstruowali samochody, czy tworzyli całe światy wspólnie z kolegami.

Ponadczasowe, ale idące z duchem czasu

Wybór wśród zestawów jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Chociaż Lego posiada tę samą duszę co niegdyś, nie są to już zestawy złożone jedynie z prostych elementów. Obecnie to całe historie opowiadane w trakcie zabawy. Producent nadąża za panującymi trendami, dlatego każdy mały fan Gwiezdnych Wojen będzie z pewnością zachwycony rozbudowanym zestawem Lego Star Wars, a do wyboru jest ich cała seria. Dziecko może poskładać swój ulubiony kosmiczny pojazd, zrekonstruować bitwę międzygalaktyczną, czy też ułożyć figurkę jednego z bohaterów.

lego-star-wars

Gwiezdne Wojny są teraz absolutnym numerem jeden, ale jest też wiele innych możliwości. Fani Śródziemia i przygód dzielnego Hobbita znajdą coś dla siebie w serii klocków Hobbit, a młodzi entuzjaści mechanicznych bohaterów mogą poskładać własnego robota z serii Bionicle. Dla ambitnych i nieco starszych, została przygotowana imponująca seria Lego City, dająca możliwości konstrukcji własnego miasta i to naprawdę złożonego. Zabawa jest jeszcze lepsza, gdy koledzy z sąsiedztwa mają własne klocki i dzieciaki wspólnie zdecydują się zbudować metropolię. W czasach, kiedy komputery bardziej izolują od życia społecznego, niż integrują, klocki nadal przynoszą tę samą frajdę, co kiedyś.

Lego to układanki nie tylko dla chłopców. Istnieje cała gama zestawów dla tych dziewczynek, które wolą księżniczki Disneya i kucyki, niż Gwiezdne Wojny i roboty. Z kolei najmłodszym można wybrać coś z serii Duplo. Duże elementy zapewniają tyle samo rozrywki, a są bezpieczne i nie grożą połknięciem.

Przenieś się w świat wyobraźni

Niewiele zabawek daje takie możliwości integracyjne pomiędzy dziećmi, ich rówieśnikami i rodzicami. Jeśli poszukujesz idealnego prezentu dla dziecka, można śmiało polecić właśnie klocki Lego. Szeroki wybór zestawów znajdziesz w sklepie dla rodziców i dzieci PaTaToy. Lego to zabawki, przy których miło spędza się wspólnie czas. Zbliżają, pomagają nawiązać relacje z przyjaciółmi, rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

lego

2 komentarze

  1. Alek

    LEGO to smak dzieciństwa! Teraz mam 30 lat, ale pamiętam jakby to bo wczoraj… te emocje towarzyszące otwieraniu kolejnego zestawu…to było coś 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany