Z nowym projektem, atrakcyjnym i przyciągającym uwagę miłośników motoryzacji, wychodzi koncern Seat za sprawą zaprezentowanego 15 września ubiegłego roku na Frankfurt Motor Show modelu Ibiza Cupra. Producenci oddają w ręce kierowców niezwykle szybki i zrywny samochód sportowy.

Silny samochód miejski?

Najbardziej rozpoznawalną cechą nowego Seata jest jego niezwykła moc owocująca imponującą szybkością. Ibiza Cupra ma być najsilniejszą wersją dotychczasowych egzemplarzy spod szyldu Seat. Nic dziwnego, wyposażona została w silnik o mocy 192 KM, dzięki któremu może rozwinąć prędkość nawet do 235km/h. Cupra została zaprojektowana jako samochód miejski. Wielu fanów motoryzacji zaczęło się zastanawiać, czy auto o destynacji miejskiego przemieszczania się musi być takie silne? Producenci przekonują, że nie o maksymalną prędkość tu chodzi, a o przyspieszenie, które jest w tym samochodzie rewelacyjne, co kierowcy odczują pozytywnie np. podczas ruszania na światłach. Cupra jest w stanie rozpędzić się do przysłowiowej setki ze stanu spoczynku w niecałe siedem sekund, co daje naprawdę imponujący wynik.

Propozycja dla rodzin?

Niezwykłe osiągi, maksymalna prędkość i imponujące przyspieszenie zdecydowanie górują nad funkcjonalnością auta. Nowa Cupra występuje wyłącznie w wersji trzydrzwiowej, co negatywnie odbija się na jej wizerunku jako samochodu rodzinnego. Konieczność wsiadania przez przednie fotele potrafi osłabić zapały i chęci do jego użytkowania. Nie można mieć jednak wszystkiego. Na otarcie łez przychodzi wiadomość o oszczędności jazdy dzięki zredukowaniu spalania. Atutem jest także łatwe prowadzenie pojazdu wynikające z dobrej przyczepności, osiągniętej dzięki usztywnieniu zawieszenia.

Sportowa dusza

Najnowsza propozycja Ibizy Cupra to samochód w pełni sportowy, całkowicie dostosowany do takiego charakteru. Wykończenie wnętrza jest imponujące. Sportowe, kubełkowe fotele wpływają na naprawdę godny pozazdroszczenia komfort jazdy i bezpieczną kontrolę sylwetki kierowcy w czasie dynamicznych zakrętów. Wloty powietrza są chromowane, kierownica zyskała gustowne skórzane obicie, tapicerka zapiera dech w piersiach swoją elegancją, a małe, zgrabne pedały akcentują sportowy charakter osobówki.

Producent zwiększył trakcję i dostosował auto do dynamicznej, szybkiej, sportowej jazdy, dzięki specjalistycznym aluminiowym felgom Barcino w rozmiarze siedemnastu cali. Bardziej optymalną przepustowość spalin pozwoli uzyskać trapezoidalny kształt wydechu, zdobiony srebrnym obramowaniem.

Inteligentne rozwiązania

Pojazd został wyposażony w różnorakie systemy wspomagające kierowcę. Przede wszystkim istnieje możliwość dostosowania trybów jazdy w zależności od warunków panujących na drodze oraz sposobu prowadzenia auta (sport, comfort), które odpowiednio ustawią kierownicę, skrzynię biegów itd. Na szczególną uwagę zasługuje system wykrywania zmęczenia, który analizuje jazdę kierowcy, pokazuje nieprawidłowości i ostrzega przed ewentualnym ryzykiem zaśnięcia. Dodatkowo zamontowane w tyle czujniki ułatwiają parkowanie.

ibiza-cupra

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany