Obecny kryzys oraz rosnące koszty obsługi kredytów sprawiają, że nie jest to produkt dostępny dla każdego. Banki prowadzą coraz to ostrzejszą selekcję klientów, którym przyznają dofinansowanie. W praktyce oznacza, że mają szansę je otrzymać tylko podmioty duże o ugruntowanej pozycji na rynku. Paradoksalnie młode podmioty, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki na start mogą odejść z pustymi rękami.

Leasing samochodowy to nie tylko korzystna oferta dla dużych i silnych firm

Wielu przedsiębiorców, którzy myślą o zakupie nowego samochodu nie ma szansy na otrzymanie kredytu. Zwykle o nie mogą pochwalić się wystarczająco długą historią swoich finansów czy też imponującymi zyskami. Właśnie dla nich leasing samochodowy staje się jedynym rozwiązaniem, dającym możliwość kupna nowego środka trwałego. Wbrew powszechnej opinii ten produkt finansowy jest nie tylko dostępny dla dużych i silnych podmiotów rynkowych.

Jedyne źródło finansowania dla firm

Firmy leasingowe są w większości przypadków bardziej elastyczne niż banki, gdyż nie obowiązują ich te same przepisy. W związku z tym  firmy leasingowe są bardziej elastyczne i łatwiej jest negocjować warunki umowy z leasingodawcą. Częściej niż banki stosują również uproszczone procedury przyznania finansowania. Zwykle w przypadku leasingu samochodowego wystarczą tylko niezbędne dokumenty do otrzymania finansowania na jego zakupu, jednak to nie jedyne zalety jakie daje umowa leasingu.

Leasing samochodowy daje przede wszystkim duże korzyści podatkowe, gdyż można go w całości (leasing operacyjny) lub w części (leasing finansowy) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Pozwala on na odliczenie VATu od zakupionego pojazdu, przez również na koniec roku zmniejsza ten podatek. W związku z tym, że de facto jest to umowa użyczenia, leasing w mniejszym stopniu obciąża zdolność kredytową, przez co praktycznie nie wpływa na wynik finansowy, ani też nie obciąża on bilansu.

Umowa leasingowa elastyczniejsza od bankowej

Pojazd uzyskany dzięki leasingowy finansowany jest z zewnętrznych źródeł, pozwala to nie blokować funduszów przedsiębiorstwa. Dzięki temu posiadaną gotówkę można przeznaczyć na inne wydatki lub zainwestować w dowolny sposób. Dużym atutem jest również to, że leasing nie wymaga ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku dzięki czemu nie obciąża bieżących wydatków firmy. W przypadku leasingu przedsiębiorca może liczyć na  niski wkład własny, co w przypadku oferty banku jest praktycznie niemożliwe.

Przedsiębiorstwa, które wybierają leasing samochodowy mogą otrzymać niższe ceny zakupu oraz  korzystne pakiety ubezpieczeniowe, pomoc przy likwidacji szkody a także otrzymują możliwość skorzystania z usług dodatkowych takich jak przeglądy czy naprawy. Dzieję się tak gdyż firmy leasingowe kupują zwykle dużo samochodów przez co są wstanie wynegocjować korzystne dla klienta warunki, co w przypadku wyboru kredytu bankowego jest niemożliwe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź na http://www.rl.com.pl/dla-firmy/samochod-w-leasing.

kluczyki-leasing

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany