Wbrew pozorom wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy dla swojego samochodu nie jest sprawą łatwo. Polisa OC w przypadku pojazdów jest obowiązkowa jednak nie chroni ona od wszystkich przypadków losowych. Często towarzystwa ubezpieczeniowe proponują różne pakiety dodatkowych opcji, jak wobec tego wybrać najlepsze rozwiązanie?

Polisa OC chroni poszkodowanych w wypadku

Najczęściej raz do roku każdy właściciel pojazdu musi podjąć decyzje na temat tego jakie ubezpieczenie wykupi. Oczywiście może odnowić współpracę z obecnym towarzystwem ubezpieczeniowym lub znaleźć bardziej korzystną dla siebie ofertę. Jednak na rynku jest bardzo wiele różnorodnych polis pozwalających zabezpieczyć nie tylko samochód, ale też życie i zdrowie pasażerów. Jak wobec tego znaleźć najlepsze i najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie? Oto pokrótce o najpopularniejszych pakietach ubezpieczeń komunikacyjnych.

Polisa OC to jedyny rodzaj ubezpieczenia, które jest wymagane do tego by móc poruszać się po polskich drogach. Obecnie jest ono honorowane również w innych krajach europy zachodniej. To ubezpieczenie pozwala pokryć szkody majątkowe do 1 000 000 euro oraz szkody osobowe do 5 000 000 euro w momencie gdy jesteśmy sprawcami zdarzenia drogowego. Gdyby nie istniało to ubezpieczenie to sprawny musieli by pokrywać szkody z własnej kieszeni, a poszkodowani dochodzić zadość uczynienia. Warto więc pamiętać by polisa OC była wykupiona na czas.

Kiedy warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie

NNW czyli ubezpieczenie chroniące zdrowie i życie pasażerów od uszkodzeń ciała podczas wypadku, a także kierowcę na wypadek śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego, to częsty dodatek do OC. Może ono opiewać na niską sumę jak 5000 zł, jednak zazwyczaj suma ubezpieczenia to 50 000 zł, 100 000 zł, a nawet 200 000 zł. O tym czy warto je wykupywać powinna nie tylko decydować cena polisy, ale również zakres oferowanego zabezpieczenia.

Assistance to ubezpieczenie zapewniające pomoc w razie wypadku, awarii i kradzieży pojazdu. W wielu wypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również samochód zastępczy i zakwaterowanie w hotelu. To ubezpieczenie przydaje się osobom, które dużo podróżują w długie trasy. Należy przed podpisaniem umowy zapoznać się z zakresem ubezpieczenia oraz sumą ubezpieczenia, gdyż może się to mocno różnić w ofertach poszczególnych towarzystw. Co najważniejsze nie trzeba go wykupywać na cały rok, a tylko na niezbędny okres 15 lub 30 dni.

polisa-na-auto

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany