Nieprawidłowy tryb życia, uboga dieta, zmiany hormonalne, niedobory witamin i minerałów oraz menopauza to jedne z głównych przyczyn utraty włosów.

Piękne i gęste włosy są marzeniem niemal każdej kobiety. Niestety na ich stan wpływa wiele czynników, które sprawiają, że końcówki włosów się rozdwajają, włosy łamią i kruszą a nawet wypadają. I choć z problemami dotyczącymi włosów kobiety najczęściej zwracają się do fryzjerów, to w dużej mierze potrzebna jest w tym przypadku specjalistyczna wiedza lekarza. Niejednokrotnie to problemy wynikające z naszego stylu życia, odżywiania, zażywania leków i funkcjonowania organizmu sprawiają, że tracimy włosy.

Nieprawidłowy tryb życia przyczyną osłabienia włosów

Wieczna gonitwa, stresujące sytuacje i ciągłe napięcie sprawiają, że organizm wydziela prolaktynę. Ta natomiast w dużej mierze odpowiedzialna jest za wypadanie włosów. Brak czasu by spokojnie zjeść, a także zadbać o stan umysłu i relaks w dużym stopniu także wpływają na kondycję włosów. Jeśli nie masz czasu by spokojnie zjeść śniadanie. z pewnością w porannym pędzie spinasz też włosy mocno gumką w koński ogon, co skutecznie je osłabia i sprawia, że nie tylko się łamią, ale i wypadają.

Uboga dieta i jej wpływ na wypadanie włosów

Każda komórka twojego ciała wymaga odpowiedniego odżywienia. Włosy także. W diecie sprzyjającej pięknym włosom powinny znaleźć się między innymi produkty zawierające witaminy z grupy B (m.in. kasza gryczana, ryż, rośliny strączkowe, ryby, mięso), cynk (zawarty np. w pestkach dyni, kakao, fasoli) i witaminę A (masło, wątróbka, żółtka jaj). Pamiętaj o tym decydując się na diety wykluczające niektóre produkty. Być może zamiast eliminacji warto dołączyć do racjonalnego żywienia umiarkowany wysiłek fizyczny, by cieszyć się oprócz smukłej sylwetki także pięknymi włosami?

Zmiany hormonalne i ich wpływ na włosy

Zarówno zmiany hormonalne w okresie dojrzewania, jak i te zachodzące w organizmie kobiety w okresie ciąży i menopauzy, mają ogromny wpływ na stan skóry i włosów. Wprawdzie wahań hormonów w organizmie nie zatrzymamy, warto jednak mieć świadomość, że to także gospodarka hormonalna decyduje o stanie naszych włosów i wspomóc organizm produktami wzmacniającymi włosy, np. Vitapil.

Dobry szampon do włosów nie wystarczy

Odpowiednia pielęgnacja z pewnością pomoże w walce ze wypadającymi i zniszczonymi włosami. Jednak kosmetyki stosowane na powierzchni włosów i skóry takie jak: szampon, odżywka czy maska, nie są w stanie skutecznie dotrzeć do głębokich warstw skóry, w których następuje wzrost włosa. Warto więc sięgnąć po sprawdzone preparaty zawierające składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania włosów, takie jak krzem i bambus. To właśnie bambus – silny, mocny i wyjątkowo wytrzymały zawiera ogromne pokłady krzemu, które wzmacniają strukturę włosa (niemal 75% bambusa to właśnie krzem!). Powodują, że włosy stają się mocne, lśniące i odporne także na takie czynniki mechaniczne jak czesanie czy upinanie.

babmus

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany