Wiemy, że alergia to wróg wiosennej radości. Ale czy wiesz, że Claritine allergy pozwoli Ci przywitać wiosnę z uśmiechem i cieszyć się jej urokami już od pierwszego dnia?

O czym właściwe mowa?

Alergia to nic innego jak nabyta, zmieniona reakcja obronna organizmu na różnego rodzaju substancje określane jako alergeny. Ich lista jest dość długa, a informacje o tym, na co jesteśmy uczuleni, docierają do nas często przypadkiem. Dzieje się tak, gdy w wielu przypadkach alergia nie daje o sobie znać przez bardzo długi czas, tylko po to, by nagle zaatakować ze zdwojoną siłą.

Skąd właściwie wiadomo, że mamy alergię? Oczywiście jednoznaczną odpowiedź dają zawsze testy skórne lub z krwi. Wykonywane są one w przychodni alergologicznej. Aby je wykonać, musimy mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Zanim jednak udamy się do specjalisty, możemy sami wstępnie zidentyfikować źródło naszego uczulenia. Wystarczy zaobserwować lub skojarzyć nagłe i niespotykane reakcje organizmu po kontakcie z alergenem w postaci jedzenia (najczęściej uczulają: orzechy, mleko, jaka), kosmetyku, sierści zwierzęcej, ptasich piór, roztoczy czy pyłków. Najczęstsze objawy alergii to:

 • zmiany naskórne: wysypka, pokrzywka, rumień;
 • wodnisty katar;
 • napady kichania lub kaszlu;
 • duszności, świszczący oddech;
 • zapalenie spojówek;
 • obrzęk powiek;
 • świąd skórny.

alergia

Skąd się bierze alergia?

Alergia stanowi problem zdrowotny, który zadręcza ludzkość od pokoleń. Po raz pierwszy reakcje alergiczne opisał sam Hipokrates i mimo, iż od tego momentu minęło sporo czasu, wciąż stanowią one zagadkę dla medyków. Nadal nie do końca poznane są mechanizmy, które je wywołują. Wiadomo, że jedna z przyczyn tkwi w postępującej wciąż degradacji środowiska naturalnego, co skutkuje silnym zanieczyszczeniem powietrza. Istnieje też hipoteza, że skłonność do alergii wynika z przekazywanych genów. Uważa się także, iż za reakcje alergiczne odpowiada zbyt wysoki poziom limfocytów Th2.

Z alergią da się żyć!

Najtrudniej z alergią żyje się osobom, które cierpią na jej sezonową odmianę. Jest to uczulenie na pyłki, a jego zaostrzone objawy dają się we znaki w okresie:

 • wczesnowiosennym (marzec – kwiecień) wtedy pylą drzewa liściaste, takie jak wierzba, leszczyna, brzoza, olcha, topola;
 • wczesnoletnim – (maj – lipiec), wówczas w powietrzu unoszą się pyłki traw;
 • późnoletnim – (sierpień – wrzesień), kiedy w znaki dają się alergikom pyłki chwastów.

Aby uniknąć kontaktu z potencjalnymi alergenami, zazwyczaj unika się przebywania na świeżym powietrzu. W dłuższej perspektywie nie jest to dobre dla organizmu, oraz stanu naszej skóry (a nawet i wagi, bowiem wystąpienie reakcji alergicznych często uniemożliwia uprawianie sportu). Z myślą o takich osobach powstał niezastąpiony środek Claritine allergy. Są to wygodne do połknięcia tabletki, które powstrzymują najbardziej uporczywe objawy uczuleniowe i pozwalają cieszyć się wiosną, słońcem i wielogodzinnym przebywaniem na świeżym powietrzu bez ryzyka wystąpienia negatywnej reakcji. Ich przewaga nad innymi tego typu preparatami polega na stopniowym uwalnianiu substancji hamujących wydzielanie histaminy.

claritine-pilsZanim zdecydujecie się na zakup leku, warto odwiedzić stronę http://www.claritineallergy.pl/, na której znajdziecie tak przydatne informacje, jak:

 • wskazania do zażywania leku;
 • przeciwwskazania do przyjmowania Claritine allergy;
 • wskazówki, jak należy stosować lek;
 • informacje na temat tego, jakie reakcje mogą pojawić się podczas zażywania preparatu.

Zamiast podsumowania

Odwiedzając stronę producenta, możecie również skorzystać z darmowej aplikacji Claritine allergy – Prognoza Pylenia. To podręczne kalendarium pylenia, ale nie tylko, bowiem aplikacja zawiera również liczne wskazówki dotyczące natury alergii. Warto się nią zainteresować, by móc żyć z alergią bez zbędnego stresu. Polecamy!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany