Ofert kont osobistych jest na polskim rynku bardzo wiele. Są jednak oferty, które wyróżniają się na tle innych – zobacz krótki przegląd aktualnie najlepszych rachunków osobistych.

Oprocentowanie

Jeśli chodzi o oprocentowanie środków, to w przypadku ROR-ów jest to prawdziwa rzadkość. Osobom którym zależy na tym aspekcie, z pewnością spodoba się oferta Raiffeisena. Proponowane przez ten bank „konto wymarzone” jest oprocentowane (wysokość oprocentowania jest zależna od stopy referencyjnej NBP), w zależności od salda wynosi ono:

  • 0,375% do 3000 zł;
  • 1,125% powyżej 3000 zł do 10 000 zł;
  • 1,5% powyżej 10 000 zł.

Opłaty

Taryfa opłat i prowizji dla wielu jest kluczowym kryterium przy wyborze banku. Czy jakiś bank wyróżnia się pod tym względem? Za przykład taniego rachunku można podać „Smart Konto„, prowadzone w internetowym Banku Smart. Bezwarunkowo darmowe są między innymi prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, czy wypłaty ze wszystkich bankomatów. Rzadko który bank ma tak atrakcyjną ofertę pod względem kosztów.

Bonusy za płatności – cashback

Część klientów zwraca szczególną uwagę na promocje polegające na zwrocie określonego procenta płatności np. kartą z powrotem na konto. Niestety takie akcje są ograniczone czasowo, jednak osoby zastanawiające się nad zmianą lub założeniem konta i celujące w takie właśnie promocje, powinny spojrzeć na ofertę mBanku. W ramach korzystania z „ekonta” można zyskać nawet 500 zł zwrotu.

Dla wymagających

Dla klientów premium znaczenie będzie miał dostęp do różnego rodzaju nietypowych usług w jak najkorzystniejszych warunkach. Takie kryteria spełnia jedno z kont Aliora – „Konto wyższej jakości„. Jest ono totalnie darmowe jeśli zapewni się odpowiednie miesięczne wpływy (w innym przypadku dojdzie wysoka opłata za prowadzenie), natomiast nie zapłaci się za operacje nawet takie jak przelewy sorbnet, przelewy zagraniczne ekspresowe, czy niepodjęcie wcześniej zamówionej gotówki – to unikalne warunki.

Nie ma konta idealnego

W zasadzie wszystkie z wymienionych wyżej rachunków mają też swoje wady (np. Smart – brak oddziałów; Raiffeisen – opłata za kartę debetową), jednak mogą być one nieistotne, gdyż każdemu zazwyczaj zależy przede wszystkim na wybranych kilku operacjach czy funkcjonalnościach rachunku. Dlatego warto analizować oferty pod kątem osobistych oczekiwań.

___

Przegląd aktualny na dzień 9 kwietnia 2016 roku, przygotowany przez porównywarkę kont bankowych Kontomania.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany