Gry przeglądarkowe z całą pewnością przeżywają dzisiaj bardzo intensywny rozwój. Coraz lepsze technologie pozwalają na tworzenie doskonale wyglądających i bardzo grywalnych gier, do których obsługi wystarczy zwykła przeglądarka internetowa, myszka i czasem jeszcze klawiatura. Rynek gier tego typu rozwija się oczywiście przede wszystkim pod kątem najmłodszych odbiorców i z całą pewnością to właśnie do nich kierowane są bardzo ciekawe gry, które nawiązują do tak lubianych przez dzieci zwierzątek.

Sympatycznych zwierzaków nigdy za wiele

kucyk-gra-konie

Pokolenie tzw. milenialsów swego czasu bardzo zachwycało się pewną elektroniczną zabawką, gdzie na malutkim ekranie mogliśmy opiekować się naszym pupilem. Karmiło się zwierzaka, wyprowadzało na spacer, zabawiało, sprzątało po nim i obserwowało jego rozwój. Dzisiaj tego typu gry znajdziemy w naszych przeglądarkach internetowych, wyglądają one wielokrotnie lepiej graficznie, a do tego dzięki przeniesieniu ich na komputer mamy także więcej możliwości zabawy. Dla dzieci zwierzaków nigdy nie będzie za mało. Jeśli nasze pociechy uwielbiają zwierzątka, na przykład konie, to warto wspomnieć o tym, że gry przeglądarkowe nie opierają się wyłącznie o psy czy koty. Tutaj możemy zajmować się także końmi, delfinami, a nawet zwierzętami realnie nie istniejącymi, które tylko rozbudzają naszą fantazje. W grach tego typu nie ma ani grama agresji i brutalności, a dodatkowo jeszcze produkcje te mogą uczyć dzieci w pewnym stopniu odpowiedzialności, która bardzo przyda się w przyszłości.

Opieka nad naszym ulubionym zwierzakiem

pupil-gra2Nie da się ukryć tego, że gry o zwierzętach to przede wszystkim opiekowanie się nimi. Do wyboru mamy naprawdę wiele możliwości rozwoju. W jednych grach naszym zadaniem będzie karmienie zwierzaka, bawienie się z nimi, ubieranie, czesanie i robienie wszystkiego, aby tylko pupil był piękny oraz szczęśliwy. Bardziej rozbudowane gry o zwierzątkach mogą mieć jeszcze głębszy sens. Tutaj rozwijamy naszego pupila po to, aby osiągał sukcesy chociażby na wystawach, gdzie rywalizujemy z innymi graczami z całego świata. Zajmujemy się naszym psiakiem, chodzimy z nim na pokazy, wygrywamy wirtualne pieniądze i kupujemy coraz lepsze zabawki, ubranka, a nawet wyposażenie naszego domu, które przyda się pupilowi.

Trening czyni mistrza

delfin-graWspominaliśmy już o tym, że gry o zwierzętach nie muszą tylko i wyłącznie dotyczyć psów czy kotów. W przypadku opiekowania się chociażby delfinami znajdziemy gry mające silny charakter zręcznościowy. Nasz delfin żyje sobie w delfinarium, które każdego dnia odwiedzają tłumnie turyści. My wcielamy się nie tylko w rolę opiekuna, ale także tresera zwierzaka, a naszym zadaniem jest wykonywanie delfinkiem jak najlepszych akrobacji, które zawładną serca przybywających gości zasypując nasz portfel furą pieniędzy. Gry te mają naprawdę wiele wspólnego z rzeczywistością i mogą sporo nauczyć małe dzieci.

Logiczna zabawa

MahjongGry ze zwierzętami nie muszą tylko i wyłącznie kończyć się jednak na samej opiece nad naszymi pupilami. Z racji tego, że dzieci po prostu lubią pupile to każda gra charakterem do nich nawiązująca może cieszyć się ogromnym powodzeniem. I tak na przykład możemy zaproponować swoim dzieciom układanie w internecie puzzli. Proste gry przeglądarkowe pozwalają tworzyć układanki rozwijające wyobraźnię przestrzenną dziecka, a dopasowane do siebie elementy ostatecznie tworzą wizerunek jakiegoś ukochanego przez dzieci zwierzaka. Mogą to być także różnego rodzaju labirynty, tory przeszkód ze zwierzętami albo nawet popularny wciąż Mahjong, gdzie motywem przewodnim są właśnie zwierzaki. Młodszych dzieciom z kolei na pewno spodobają się internetowe kolorowanki, gdzie swojego ulubionego pupila można pokolorować na dowolnie wybrany kolor. Wszystkie te gry łączy jeden motyw, ale jednocześnie wszystkie one bardzo się od siebie różnią, co na pewno daje dzieciom ogromne pole do popisu.

A może własna farma?

farmaPrzeglądarkowe produkcje idą dzisiaj jednak jeszcze dalej i coraz bardziej starają się konkurować ze standardowymi grami komputerowymi. Efektem tego jest na przykład możliwość prowadzenia własnej farmy ze zwierzątkami, które znamy z życia codziennego. Tutaj na naszej głowie nie jest już jeden zwierzak, ale dziesiątki, a nasza farma może się przecież rozrastać zapewniając nam jeszcze więcej pracy oraz zabawy.

Nauka poprzez zabawę

Wiele gier przeglądarkowych traktujących o zwierzętach ma bardzo silny charakter edukacyjny. Pomijając już gry logiczne, kolorowanki czy puzzle to tak naprawdę w większości tych gier dziecko może nauczyć się rozpoznawać różne zwierzątka. W grach z dobrą oprawą dźwiękową można także dokładnie zapoznać się z odgłosami wydawanymi przez konkretne zwierzę, a wszystko to jest przecież bardzo ważnym elementem edukacji młodego człowieka.

Na pewno jednak gry przeglądarkowe ze zwierzątkami żadnemu dziecku nie zrobią krzywdy. Wybór jest tak ogromny, że coś ciekawego znajdą dla siebie zarówno mali chłopcy, jak i oczywiście dziewczynki. Naturalnie gry przeglądarkowe są zupełnie za darmo, a w sieci możemy korzystać z takich portali, które prezentują wyłącznie gry bezpieczne, a wiec pozbawione jakichkolwiek szkodliwych dla dziecka treści.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany