Trend na naturalnie wyglądające, lekko kręcone fryzury jest tym obecnie najmodniejszym. Robimy więc wszystko, by nasze włosy wyglądały normalnie i bezpretensjonalnie… I tylko my wiemy, ile czasu zajmuje nam układanie owych naturalnych fryzur! A gdyby tak zminimalizować ilość kosmetyków do stylizacji oraz ograniczyć liczbę narzędzi i urządzeń, którymi modelujemy nasze włosy? Postawmy na dobrą odżywkę i suszarko-lokówkę.

Dobrze dobrane

Pielęgnacja włosów wymaga od nas prawidłowego rozpoznania ich potrzeb, zainwestowania w odpowiednie kosmetyki (dobrane do konkretnego rodzaju włosów) oraz właściwego ich stosowania. Czyste, zdrowe i porządnie odżywione włosy odwdzięczą nam się ładnym i świeżym wyglądem oraz dobrze zniosą nasze fryzjerskie eksperymenty. Do codziennego modelowania włosów należy używać bezpiecznych i efektownych urządzeń, które zminimalizują ryzyko przesuszenia i połamania włosów dając równocześnie możliwość ułożenia dowolnej fryzury. Ciekawym rozwiązaniem jest np. lokówko-suszarka Rowenta (szczegóły tutaj: http://www.rowenta.pl/Pages/catalog/Rowenta-For-Elite/Hair-styling-appliances/Suszarko-lokowka-CF8252.aspx), która z powodzeniem zastępuje kilka urządzeń do stylizacji włosów. Dzięki dołączonym doń szczotkom i grzebieniom – możemy uzyskać zarówno gładką fryzurę (również o wizualnie zwiększonej objętości), jak i fale bądź mniejsze lub większe loki. Nadmuch zimnego powietrza zastosowany na końcowym etapie układania włosów – solidnie utrwali fryzurę. Wybierając lokosuszarkę zwróćmy uwagę na jej parametry i dane techniczne. Optymalna moc takiego urządzenia powinna wynosić około 1200W – dzięki niej wysuszenie włosów i stworzenie idealnej fryzury zajmie nam ledwie kilka minut (to ważne również ze względu na kondycję włosów – im krócej suszymy i układamy, tym lepiej). Suszarko-lokówki wyposażone w ceramiczną powłokę Keratine&Shine gwarantują ochronę włosów podczas stylizacji, zwiększając równocześnie połysk włosów. Funkcja jonizacji zapobiega elektryzowaniu się włosów poprzez wygładzenie i domknięcie łuski włosowej.

suszarko lokowka

Fryzury na czasie

Misternie ułożone fryzury, do utrwalenia których zużywa się litry lakieru – zdecydowanie są już passe. Teraz modne jest wszystko, co naturalne lub prawie naturalne. To świetna wiadomość dla wszystkich kobiet, którym brakuje czasu na układanie perfekcyjnych fryzur. Włosy w stylu „out of bed” lub „undone” są obecnie ultra modne. Na czasie są również loki i fale robiące wrażenie pozornego bezładu i chaosu. Czasem wystarczy mistrzowskie cięcie wykonane przez dobrego fryzjera, by nasze włosy układały się właściwie same. Jednak w zdecydowanej większości przypadków – niezbędne jest nasza codzienna stylizacyjna interwencja. A zatem… suszarko-lokówki w dłoń! Wyczarowanie na głowie ekspresowych loków jest łatwe i zajmie nam kilka minut: związujemy włosy na czubku głowy, a następnie pochylamy się do przodu i rozdzielamy włosy na dwie części. Końcówki jednej i drugiej części nakręcamy na lokówkę formując mniejsze lub większe skręty, które po rozpuszczeniu włosów ułożą się w grzeczne i romantyczne loki. Jeżeli mamy nieco więcej czasu, a na głowie gęste i ciężkie włosy – zróbmy sobie hollywoodzkie fale: burza lekkich jak puch loków, swobodnie tańczących wokół głowy i dających efekt maksymalnej objętości. Ponadczasowy „bob” zyskuje obecnie nowy, pofalowany wygląd – pasma z przodu, po obu stronach twarzy skręcamy na suszarko lokówce tak, by układały się w fale na naszych policzkach. Nowy look zyskuje również klasyczny kok – ta najgrzeczniejsza fryzura świata wymyka się spod kontroli wsuwek i spinek: upinamy go luźno i tylko z części włosów (w dowolnym miejscu na głowie!), a resztę luźnych pasm delikatnie skręcamy.

Posiadaczki naturalnie kręconych włosów to prawdziwe szczęściary. Teraz jednak większość pań może pozwolić sobie na lokowaną (w mniejszym lub większym stopniu) fryzurę, bez konieczności spania w wałkach lub papilotach i bez obciążania włosów nadmiarem kosmetyków utrwalających skręt. Dobra suszarko lokówka, w krótki czasie zakręci nasze włosy i utrwali fryzurę strumieniem zimnego powietrza.

lokowane wlosy

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany