Wizyta u dentysty nie musi być doświadczeniem traumatycznym. Szczególnie, jeśli wybierzemy zaufane centrum stomatologii. Poznań, jako stolica Wielkopolski posiada rozbudowaną infrastrukturę takich gabinetów. Można tutaj znaleźć co najmniej kilka nowoczesnych placówek, w których oferowane są usługi różnego typu, dostosowane do potrzeb pacjentów w każdym wieku i z odmiennymi problemami. Co można leczyć w nowoczesnym centrum?

Zakres usług współczesnych ośrodków tego typu jest bardzo szeroki i wielkopolskie placówki nie stanowią w tym wypadku wyjątku. Centra na ogół składają się z kilku gabinetów, w których można zdecydować się na podjęcie leczenia zachowawczego, wykonanie zabiegu chirurgicznego, bądź też skorzystanie z profesjonalnej usługi protetycznej.

Diagnostyka i leczenie

W ramach leczenia zachowawczego w centrum stomatologii Poznań wykonywane są następujące procedury: różnego typu badania diagnostyczne (m.in. wykorzystujące kamerę wewnętrzną, aparat RTG, przyrządów optycznych), leczenie kanałowe (endodoncję), wypełnienia i rekonstrukcje z wykorzystaniem materiałów światłoczułych, podawanie znieczulenia (tak miejscowego, jak i ogólnego w przypadku bardziej złożonych zabiegów). Inną dziedziną jest chirurgia stomatologiczna, pozwalająca na wykonanie implantów, usunięcie zębów zatrzymanych oraz głęboko położonych korzeni. Odpowiednio przeszkolony personel coraz częściej oferuje również usługi dla najmłodszych pacjentów – wypełnienia dostosowane są do potrzeb zębów mlecznych, odbywają się zabiegi fluoryzacji oraz lakowania, a nowoczesna ortodoncja pozwala na dobranie adekwatnego aparatu (stałego bądź ruchomego). Kolejną szeroką grupą pacjentów pozostają osoby, które noszą już (bądź przygotowują się do tego faktu) protezy. Nowoczesna protetyka pozwala na wykonanie usługi w dużo większym niż kiedyś tempie. Dodatkowo oferowane są usługi naprawcze. W wielu gabinetach bardzo prężnie zwiększa zakres oferta stomatologii estetycznej. W jej ramach można m.in. wybielić płytkę, nałożyć tzw. licówki, estetycznie odbudować uszkodzone elementy zębów.

Na co warto zwrócić uwagę decydując się na wizytę w gabinecie?

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy jest on rekomendowany na stronach internetowych oceniających jakość usług medycznych. Takie opinie są w większości wiarygodne, szczególnie jeśli występują w ilościach masowych. Prócz tego istotne jest oczywiście nowoczesne wyposażenie – właściciele dobrego gabinetu chętnie zaprezentują takowe na swoich profilach społecznościowych, często dodatkowo opisując funkcje konkretnych narzędzi. Przykładowo, na stronie jednej z placówek mogą pojawić się informacje o zakupie najnowszych przyrządów optycznych czy mikrosilnika endodentycznego do wykonywania leczenia kanałowego. W branży stomatologicznej panuje spora konkurencja, stąd też – pacjent nie musi już obawiać się wizyty u dentysty – przeciwnie – może wybrać dla siebie najdogodniejszą ofertę. Rzecz jasna wraz z jakością usług wzrasta również ich cena – niestety większość z nowoczesnych centrów stomatologii działa w sektorze prywatnym, toteż leczenie nie jest refundowane.

fotel-somatologiczny

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany