Użytkownicy tego medium często żartują, że Internet składa się w niewielkim procencie z wartościowych informacji, natomiast resztę dzielą między siebie strony pornograficzne oraz zdjęcia i filmy z kociakami w roli głównej. Nie jest jednak naszym celem, by z tą tezą polemizować. Szczególnie, że dla wielu miłośników miauczących czworonogów udział takich materiałów na stronach www mógłby być jeszcze większy.

Postanowiliśmy natomiast pokusić się o stworzenie swoistego, krótkiego (i rzecz jasna, subiektywnego rankingu) dotyczącego kotów, które najbardziej zapisały się w pamięci internautów, jak i użytkowników innych mediów.

Miejsce 5 – Pancake – król iPada


Spryciarz z filmiku doskonale opanował obsługę…gier na iPad’a. Nie od dzisiaj wiadomo, że „mały świecący punkcik” działa na niektórych przedstawicieli kociego gatunku niczym muzyka zaklinacza węży na kobry. Ten zahipnotyzowany kolorowymi rybami i kropkami na ekranie iPad’a kot nie jest wyjątkiem. Warto zwrócić uwagę, na szybkość, z jaką opanował zasady gry, a także na mistrzowski refleks. Sprytny kot wabi się Pancake (przyp.red. Naleśnik), i pochodzi z USA. Został porzucony jako kilkutygodniowe kociątko, w kartonie pozostawionym na pewnym parkingu w Phoenix w Arizonie. Wydanego na pastwę losu kota przygarnęli dobrzy ludzie, którzy co prawda nie mięli w planach jego adopcji (z uwagi na posiadane…wielbłądy), niemniej jednak kot skutecznie okręcił ich sobie wokół palca od pierwszych dni. Czy kogoś może to dziwić?

Miejsce 4 – kot Maru – trudno się nie uśmiechnąć…

Ten kocur rodem z Japonii badzo szybko zdobył serca internautów. Należy do jasy scottish fold with straight ears i jest niezwykle chętnie oglądany przez użytkowników YouTube. Nic w tym dziwnego, Mazu to bowiem niezwykle chętny do zabaw kot. Poza tym, iż w Japonii osiągnął on już status internetowej gwiazdy, urok kocura doceniono także w innych krajach. Dowodem na to są m.in. artykuły z gazet takich jak „The New York Times” czy „Entertaiment Weekly”.

Miejsce 3 – Lil Bub

To z kolei kotka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Poza wyjątkowym wyglądem – Lil Bub jest bowiem karlicą, z wiecznie wystającym językiem, o niezo zezowatym spojrzeniu, – ta urocza istota jest niezwykle zabawnym i sprytnym kotem. Lil jest do tego stopnia popularna, iż jej fani chętnie kupują koszulki z podobizną futrzaka. Co jednak chwali się jej opiekunowi, część zysków jest przeznaczana na cele charytatywne. Lil Bub została przygarnięta ze schroniska 5 lat temu.

Miejsce 2 – Grumpy Cat

To kot, a właściwie kotka – legenda Internetu. Urodziła się w 2012 roku, jako Tardar Sauce, i niemal od razu rozpoczęła się jej „kariera”. Niezwykły wygląd kotki sprawił, że wkrótce stała się bohaterką licznych memów, a nawet całych komiksów. Niedawno wydano nawet książkę o Tardar. Co ciekawe, właściciele utrzymują, iż Grumpy pracuje jedynie przez ułamek swojego życia (jest fotografowana w celach reklamowych jedynie raz w tygodniu). Kotka zachwyca swoją specyficzną budową – ma wadę łap, jest też bardzo mikra. Nie przeszkadza jej to być zwierzęciem radosnym i wdzięcznym. Nawet najbardziej sprytne koty wiele mogłyby się nauczyć od tej kokietki…Tardar Sauce posiada własnego menadżera, a jej wizerunek jest chroniony prawnie. W wielu miejscach na świecie można nabyć maskotki i figurki z jej podobizną. Tutaj do obejrzenia kompilacja z (nie taką znowu ponurą) kicią.

Miejsce 1 – Streetcat Bob

Tego kota chyba żadnemu miłośnikowi miauczących cudów natury przedstawiać nie trzeba. Książki o kocie Bobie oraz jego ludzkim towarzyszu, Jamesie Bowenie rozeszły się w wielomilionowym nakładzie na całym świecie. Nic dziwnego, Bob to zdecydowanie nie tylko jeden z najsprytniejszych, ale i najbardziej empatycznych i uroczych kotów. Historia więzi, jaka połączyła porzuconego, poranionego rudzielca, z innym poranionym przez los człowiekiem jest nie tylko niezwykła, ale i inspirująca. Do tego stopnia, iż na jej podstawie nakręcono film. Skrót historii tego wspaniałego zwierzaka i jego pana w w powyższym filmie.

Artykuł o sprytnych kotach powstał we współpracy z Purina Felix.

kot-purina

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany