Obecnie w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę leków bez recepty przeznaczonych na dolegliwości wątroby. Ich głównym celem jest pobudzanie czynności tego organu, regeneracja uszkodzonych komórek, działanie wspomagające przy schorzeniach i w stanach rekonwalescencji. W sprzedaży dostępne są także liczne preparaty ziołowe, a wśród nich Liv 52, który ma wiele pozytywnych opinii od użytkowników.

Preparat Liv 52 bazuje na starannie wyselekcjonowanych ziołach wzbogaconych dodatkowo o żelazo, dzięki czemu pozytywnie wpływa na działanie wątroby. W skład leku wchodzi 7 ziół, które były używane już przez hinduskich zielarzy 2500 lat temu. Zioła te wspomagają oczyszczanie wątroby z toksyn, pobudzają ją i chronią przed czynnikami wirusowymi, bakteryjnymi i chemicznymi.

Składniki preparatu Liv 52:

  • Himsra (Capparis spinosa) – kapar ciernisty, roślina występująca w rejonie śródziemnomorskim i w Azji Mniejszej; korzeniami kaparów leczy się choroby wątroby i śledziony.
  • Kasani (Cichorium intybus) – znany jako nektar z dzikich wiśni; to popularne zioło w medycynie arabskiej – wspomaga wątrobę i ma działanie detoksykujące.
  • Kakamachi (Solanum nigrum) – jagody chroniące wątrobę; znane już w starożytności ze swoich właściwości medycznych.
  • Migdałecznik Arjuna (Terminalia arjuna) – często wykorzystywany przez lekarzy ajurwedyjskich z powodu swoich wszechstronnych i uzdrawiających właściwości; pomaga przede wszystkim na serce.
  • Kasamarda (Cassia occidentalis) – oczyszcza krew i normalizuje pracę układu pokarmowego.
  • Biranjasipha (Achillea millefolium) – inaczej krwawnik pospolity; ma działanie przeciwzapalne i bakteriostatyczne, a także wspomaga wydzielanie żółci i soków trawiennych.
  • Jhavuka (Tamarix gallica) – ma działanie tonizujące, zwiększa ilość płytek krwi, pomagając w rekonwalescencji i leczeniu chorób wątroby.
  • Mandur bhasma – ajurwedyjska odmiana żelaza; przygotowuje się go przez oczyszczanie i kalcynowanie (prażenie) żelaznej rdzy i dodatkowych składników; zalecana w przypadku anemii, szybko podnosi poziom hemoglobiny oraz obniża poziom bilirubiny.

Dzięki tak skomponowanym składnikom tabletki liv 52 zapewniają kompleksowe i zgodnie z naturą wsparcie wątroby.

O Autorze

Redakcja

My, Redakcja Cracon’a to nikt inny jak grupa osób ceniących kulturalną i konstruktywną polemikę w akompaniamencie dobrej muzyki i smacznego jedzenia. Na co dzień staramy się gonić pędzący na złamanie karku świat informacji, selekcjonując dla Was te, które naszym zdaniem, warte są uwagi. Jeżeli chcesz się czymś podzielić lub masz jakiekolwiek pytania – pisz do nas śmiało!

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany