Dzięki nowoczesnym metodom opracowanym na podstawie wieloletnich badań wybielanie zębów jeszcze nigdy nie było tak bezpieczne i tak proste. Jeżeli marzysz o pięknym uśmiechu, sprawdź w jaki sposób zadbać o białe zęby.

Dlaczego Twoje zęby nie są idealnie białe?

Przyczyn, dla których Twoje zęby nie są idealnie białe, może być naprawdę wiele. Przebarwienia od kawy i herbaty, naturalny proces żółknięcia kości postępujący wraz z wiekiem, a także niektóre schorzenia jamy ustnej: to wszystko może powodować, że zęby nie są perfekcyjnie białe. Do powstawania odbarwień może przyczynić się także zażywanie antybiotyków, przede wszystkim tetracykliny, a także urazy zębów oraz przyjmowanie zbyt dużej ilości związków fluoru (to znaczy więcej niż 2 części fluoru na milion części wody) w okresie tworzenia się uzębienia stałego.

Jak osiągnąć efekt białych zębów?

Nie każdy z nas dostał w prezencie od natury dar, jakim są idealnie białe zęby, ten błąd można jednak stosunkowo łatwo naprawić. Postępy w dziedzinie stomatologii możemy skorzystać z wielu opcji, między innymi z wybielających past, płynów do płukania oraz specjalnych pasków, których zadaniem jest rozjaśnianie szkliwa oraz usuwanie nieestetycznych przebarwień.  Działają one w oparciu o metody mechaniczne oraz chemiczne, usuwając przebarwienia dzięki ich ścieraniu lub oddziaływaniu aktywnych związków chemicznych, które pomagają przywrócić biel szkliwa. Nowoczesne pasty delikatnie ścierają oraz polerują szkliwo, a dzięki zawartości przebadanych i w pełni bezpiecznych składników czynnych można bez obaw stosować je na co dzień, dbając o białe zęby pomiędzy wizytami u stomatologa. Z kolei w gabinecie dentystycznym warto zdecydować się na dość kosztowny, ale skuteczny zabieg wybielania zębów za pomocą aktywacji światłem. Metoda ta niezwykle skutecznie i szybko radzi sobie z plamkami i żółtym nalotem, ale zazwyczaj trzeba ją powtarzać co kilkanaście miesięcy, aby zapewnić sobie trwałość efektów.

Białe zęby: dlaczego są tak ważne?

Białe zęby to obecnie nie tylko oznaka zdrowia, ale także symbol wysokiego statusu społecznego i dbania o swój wizerunek. Osoby, których zęby mają lekko żółty odcień lub plamki powstałe na skutek palenia tytoniu lub picia kawy, często mają mniejsze szanse na zdobycie wymarzonej pracy lub poznanie nowych, ciekawych ludzi. Warto więc zadbać nie tylko o zdrowe, ale także o białe zęby, które stanowią prawdziwą ozdobę uśmiechu i pozwalają cieszyć się pełnią życia.

ząb--zęby

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany