Kiedy kobiety martwią się przybywającymi latami, pierwszym siwym włosem i pierwszą zmarszczką na twarzy, mężczyzn z wiekiem martwią najczęściej inne kwestie. Dojrzały wygląd to nie powód do zmartwienia dla mężczyzny, o jego pewności siebie świadczy w ogromnej mierze stopień sprawności seksualnej. Każdy mężczyzna ma bardziej lub mniej udane życie seksualne, ale świadomość, iż nie mogą oni zaspokoić partnerki z powodu problemów ze wzwodem jest zwykle powodem ogromnego stresu. Nowoczesne leki, takie jak sprzedawana pod różnymi postaciami Kamagra, będąca naturalnym i bezpiecznym generykiem, potrafią przywrócić pełną sprawność seksualną. Ważna jest jednak świadomość i edukacja wśród samych mężczyzn, którzy najczęściej po prostu wstydzą się swojego problemu, zamiatają go pod dywan, nie rozmawiają o nim ani ze swoją partnerką, ani z lekarzem. Potęguje to tylko problem, gdyż mężczyzna ma już nie tylko problemy z erekcją, ale nawarstwiają się kolejne: rozsypuje się związek, pojawiają się frustracje w pracy i innych sferach życia osobistego. Mężczyzna nie znajduje też pocieszenia w kolejnych związkach, bojąc się ośmieszenia lub nie chcąc zawieść kobiety.

Mówiąc o świadomości, trzeba wiedzieć o podstawowych przyczynach problemów z erekcją. Problemy o podłożu psychicznym są najczęstszą przyczyną, iż panowie nomen omen nie stają na wysokości zadania. Dotyczy to zarówno młodych, niedoświadczonych kochanków, jak i mężczyzn dojrzałych. W obu wypadkach kluczowe jest oddziaływanie wzorców i szablonów kulturowych, wyobrażenia mężczyzn o tym, jak sytuacja intymna powinna wyglądać. Do tego dojść może zbyt rozrywkowy tryb życia (alkohol, narkotyki, papierosy wpływają negatywnie na erekcję), zmęczenie, czy długotrwały stres. Poniżej 10 procent mężczyzn nie może utrzymać erekcji z powodu za niskiego poziomu testosteronu, dotyczy to panów zwykle już po okresie andropauzy. Inną przyczyną o podłożu hormonalnym może być zwiększone stężenie prolaktyny. Z punktu widzenia fizycznego, najczęściej za problemy odpowiada nadciśnienie tętnicze i miażdżyca. Tryb życia i sposób odżywiania się są zatem niezwykle ważne dla mężczyzn, a groźba impotencji, to przecież tylko jeden z powodów do większej troski o higienę dnia codziennego.

Choć jest to trudne, specjaliści zalecają konsultację medyczną w obecności obu partnerów, aby przeprowadzić właściwy wywiad, przeprowadzić odpowiednie badania, poznać prawdziwą przyczynę choroby i skutecznie zwalczyć niedomagania.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany