Wraz z piłkarskimi Mistrzostwami Europy pojawiły się oferty szybkich pożyczek nawiązujące do tej imprezy nawet nazwami. I na przykład: Krótka piłka – weź pożyczkę online za 0 złotych w Providencie. Firma reklamuje swoją ofertę piłkarskim językiem.

Dobry marketing jest godny pochwały, ale w wypadku szybkich pożyczek „sympatyczny” język może okazać się pułapką. Tu na szczęście mamy do czynienia z firmą sprawdzoną. Natomiast, jeśli idzie o szybkie pożyczki, to niejednokrotnie zbyt szybkie decyzje pożyczkobiorców już niejednokrotnie negatywnie zaważyły na całym życiu niektórych z nich.

Co robić, by nie było wpadki?

Co najpierw zrobić, kiedy już musisz zaciągnąć niewielką pożyczkę i kiedy żaden ze znajomych nie może Tobie takiej kwoty pożyczyć?

Oto 6 głównych porad:

 • nie spiesz się i nie korzystaj z przypadkowych reklam szybkich pożyczek, na przykład z tak zwanych informacji „słupowych”;
 • zapoznaj się z prawem, bowiem od 11 marca 2016 roku wreszcie zaczęło funkcjonować nowe prawo regulujące funkcjonowanie pozabankowych form pożyczkowych (dokładne informacje w Dzienniku Ustaw 2015 r. poz. 1357 z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym).
 • przejrzyj w internecie rankingi firm pożyczkowych i zdecydowanie najmniej narazisz się na problemy z rozliczeniem korzystając z tych firm, które figurują wysoko w rankingach;
 • sprawdź oferty nie jednej, ale kilku firm pożyczkowych, ponieważ jedna może mieć na przykład bardziej korzystną prowizję, inna bardziej korzystne oprocentowanie;
 • na portalach firm pożyczkowych masz regulaminy i formularze – przeczytaj je dokładnie, zwłaszcza to, co zostało ewentualnie napisane najmniejszym drukiem;
 • decydując się na szybką pożyczkę sprawdź swoją zdolność kredytową i wiedz, że pożyczkodawca może to sprawdzić błyskawicznie.

Technika zaciągania chwilówek

Jest to coraz prostsze, ponieważ nie musisz już stać przed okienkiem i wypełniać papierowe formularze. Na ogół są dwa trzy podstawowe warunki otrzymania szybkiej pożyczki:

 • pełnoletność;
 • okazanie dowodu osobistego;
 • zdolność kredytowa.

Natomiast „chwilówkę” możesz zaciągać już w internecie, telefonicznie lub też (w wypadku niektórych pożyczkodawców) poprzez skorzystanie z pożyczkomatu.

Jedna odpowiedź

 1. Bartek

  Dzisiaj usłyszałem, że Minister Ziobro będzie ścigał lichwiarzy i pożyczkodawców parabankowych. Może być ciekawie…

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany