Miałaś cesarskie cięcie? Zastanawiasz się czy Twoje dziecko z łatwością przyzwyczai się do ssania mleka z piersi? A możesz szukasz skutecznych sposobów na to, jak pobudzić laktację? Oto kilka metod, które mogą Ci pomóc!

Jak przygotować swój organizm do nowego etapu?

Bycie mamą to nie lada wyzwanie i wie o tym każda kobieta, która choć raz zdecydowała się na karmienie swojego dziecka w naturalny sposób. Nie da się ukryć, że jest to bardzo wyjątkowe przeżycie, ale też i ogromne wyzwanie, ponieważ czasami rzeczywistość potrafi nas zaskoczyć i sprawić, że będziemy musiały szukać alternatywnych rozwiązań. W 16 tygodniu ciąży kobiecy organizm zmienia się diametralnie i przygotowuje się do przejścia w zupełnie nowy, nieznany dotychczas etap. To właśnie wtedy kobiece piersi zaczynają produkować pokarm, a ilość prolaktyny zwiększa się w naszych pęcherzykach mlecznych. Kto by pomyślał, że kobieta jest zdolna do wcześniejszego przygotowania się do tak odpowiedzialnej produkcji?

Jak pobudzić laktację?

Większość kobiet nie obawia się tego etapu i traktuje to jako coś zupełnie naturalnego. W dalszym ciągu jednak bywają pewne problemy związane z tym jak pobudzić laktację? – właśnie tak siebie pytamy tuż po urodzeniu dziecka. Jednak jeśli wcześniej zaczniemy przygotowywać się do tego bardzo ważnego zadania możemy później odczuć mniej strachu i stresu związanego z karmieniem piersią swojego dziecka. Ponadto zdążymy też naszykować nasz organizm na takie zmiany. Bardzo ważny jest moment, w którym dziecko przyzwyczaja się do naszej skóry i uczy się jak prawidłowo ssać piersi, aby czerpać z nich jak najwięcej pokarmu. Ale czy zastanawiasz się jak pobudzić laktację? Możemy rozbudzić laktację specjalnym laktatorem, który jest rekomendowany przez wiele mam lub samodzielnie ściągać pokarm co trzy godziny!

Problemy związane z pobudzeniem laktacji

Istnieje wiele kobiet, które wciąż zadają sobie pytanie: jak pobudzić laktację? Przeważająca część z nich decyduje się na częste ściąganie pokarmu za pomocą laktatora, inne po prostu częściej karmią piersią, a jeszcze inne napotykają problemy związane z zaburzeniem bodźców czuciowych u dziecka. Wtedy laktator elektryczny jest bardzo pomocnym urządzeniem. Nie bez powodu jest też pozycja w jakiej karmimy dziecko. Najlepiej ułożyć je w wygodnej pozycji, aby również i nam było wygodnie podczas pory karmienia maleństwa. Pokarm możesz przygotować sobie wcześniej, aby uniknąć zastanawiania się jak pobudzić laktację na ostatnią chwilę.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany