O tym, że rozwój gospodarczy i technologiczny generuje nieodwracalne zmiany w życiu, jak i pojmowaniu rzeczywistości przez ludzi nie trzeba nikogo przekonywać. W XXI wieku bez dostępu do sieci Internet trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie zarówno w sferze zawodowej, jak i towarzyskiej. Co więcej – wielu z mieszkańców krajów rozwiniętych obecność szybkiego łącza w domu uważa za rzecz niemal oczywistą i gwarantującą komfort psychiczny.

Niemniej jednak rozsądne użytkowanie Internetu zdecydowanie ułatwia życie, zdobywanie informacji, planowanie rozrywek, a przede wszystkim komunikowanie się. O ile bowiem ubiegłe stulecie stanowiło epokę informacji, to obecne zdominowały interakcje we wszystkich wymiarach, w dodatku na poziomie globalnym. A co może zapewnić lepszy kontakt ze światem niż dostęp do sieci w nowoczesnej, szerokopasmowej formie?

Jedną z możliwości, jaką mają współcześnie użytkownicy na terenie całego kraju jest Internet światłowodem od Orange. Usługa ta pozwala uzyskać nie tylko większą pewność co do otrzymywanych informacji, lecz także niewspółmiernie wysoką jakość pracy łącza – niezależnie od ilości pobieranych bądź wysyłanych plików. Dodatkową zaletą pozostaje fakt, iż połączenie z siecią można nawiązywać z więcej niż jednego urządzenia. W przypadku większej ilości domowników (również małoletnich) to czynnik kluczowy.

kabel-swiatlowodowy

Zalety oraz (nieliczne) wady szybkiego Internetu w ramach najnowszych technologii

Naturalnie szybkie łącze, m.in. ma również inne zalety. Należą do nich takie cechy jak:

  • dostępność zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach w Polsce, w dodatku stale wzrastająca i wykorzystująca różnorodne pasma częstotliwości;
  • pojemność informacyjna, którą można stosować do dowolnych celów;
  • szybkość – na co wskazuje sama nazwa. Dane mogą być transmitowane nawet z prędkością od 100, poprzez 300 aż po 600 Mb/sekundę (w zależności od wybranej taryfy), co otwiera nowe możliwości dla użytkowników sieci. Czas oczekiwania na połączenie z daną stroną jest bardzo krótki, podobnie szybko następuje pobieranie materiałów. Kable światłowodowe umożliwiają tak szybki przesył danych dzięki unikalnej budowie. Na ogół są one wykonane z włókna szklanego, charakteryzującego się trwałością, minimalną wrażliwością na zakłócenia elektromagnetyczne oraz łatwością zastosowania w przypadku najnowszych technologii.

Zakup pakietu z Internetem LTE wiąże się również z kilkoma mankamentami. Choć zdarzają się one rzadko, mogą jednak wystąpić, a wynikają z braku stuprocentowego zasięgu. Konieczne jest także posiadanie urządzenia mobilnego (bądź nie), które będzie działało na odpowiedniej częstotliwości. Nadajniki LTE o większym zasięgu cechuje taka na poziomie około 800 MHz, natomiast o mniejszym – 2,6 GHz. Im większa jest przy tym szerokość pasma, tym szybszy transfer danych. Urządzenie musi być dopasowane do tych parametrów. Szybkość transferu zależy od tego, z jaką ilością użytkowników go dzielimy.

Jak jednak nietrudno zauważyć, w świetle zalet szybkiego połączenia z Internetem oraz jego specyfiki, owe wady można zignorować jak również mieć nadzieję na ich szybkie wyeliminowanie.

Współcześnie jest to jedynie kwestia czasu oraz wprowadzenia kilku innowacji.

LTE

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany