Krem BB to rodzaj produktu do makijażu i pielęgnacji twarzy, który zrobił najszybszą i najbardziej zawrotną karierę na rynku kosmetycznym w historii. Nic w tym dziwnego – pozwala on nie tylko utrzymać skórę w dobrej kondycji, ale też zapewnić jej dodatkowy efekt lekkiego makijażu. Dlatego dziś, praktycznie w każdej drogerii, możemy znaleźć jego różnorodne rodzaje, dostosowane do różnych potrzeb kobiecej cery – w tym problematycznej cery tłustej czy mieszanej. Czym powinny charakteryzować się kremy BB do cery tłustej i mieszanej? I w jaki sposób aplikować je na twarz, by przyniosły odpowiedni efekt pielęgnacji oraz makijażu? Podpowiadamy, jak dostosować krem BB do swoich potrzeb!

Charakterystyka cery tłustej i mieszanej

Skóra tłusta i mieszana to takie typy cery, które przynoszą wiele trudności w codziennej pielęgnacji oraz makijażu. Skłonność do nadmiernego przetłuszczania i błyszczenia się skóry, ziemistość cery, a nierzadko też tendencje do występowania zmian trądzikowych, sprawiają, że bardzo dużo uwagi należy poświęcić nie tylko na ograniczenie nadmiernej pracy gruczołów łojowych, ale też poprawę kolorytu skóry i redukowanie wybranych niedoskonałości. Co więcej, wszelkie kosmetyki dla cery tłustej i mieszanej należy dobierać z dużą ostrożnością, by nie pobudzić gruczołów łojowych do aktywniejszej pracy.

Krem BB dla cery tłustej i mieszanej

W związku z tym, że krem BB pełni zarówno funkcję pielęgnacyjną, jak i makijażową, musi on doskonale radzić sobie z ograniczaniem pracy gruczołów łojowych, jak również z ukrywaniem niedoskonałości skóry w postaci przebarwień, trądziku czy ziemistości cery. Pamiętajmy też, że krem BB dla cery tłustej i mieszanej powinien mieć lekką i nietłustą konsystencję, która nie obciąży zanadto struktury skóry skłonnej do przetłuszczania i błyszczenia się.

Krem BB Garnier do cery tłustej i mieszanej

Krem BB Garnier do cery tłustej i mieszanej to od kilku lat prawdziwy hit na rynku kosmetycznym, który skradł serca wielu kobiet na całym świecie. Dlaczego? Już od momentu pierwszej aplikacji jest w stanie spełnić praktycznie wszystkie potrzeby i wymagania cery tłustej i mieszanej. Krem BB od Garniera skutecznie matuje skórę i zmniejsza jej skłonności do występowania niedoskonałości, a przy tym dodaje cerze blasku, odpowiednio ją nawilża i zapewnia wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto zaznaczyć, że krem BB Garnier do skóry tłustej i mieszanej został stworzony na bazie unikalnej i beztłuszczowej formuły, zawierającej w swoim składzie silnie absorbujący perlit, który pozwala na skuteczne kontrolowanie problemu błyszczenia się skóry przez cały dzień. Krem BB od Garniera to również doskonały sposób na lekki makijaż dla cery tłustej i mieszanej – kryjące pigmenty mineralne zmniejszają widoczność porów i niedoskonałości, a także zapewniają efekt widocznie upiększonej cery.

Jak stosować krem BB do cery tłustej i mieszanej?

W stosowaniu kremu BB nie ma nic skomplikowanego – już kilka ruchów naszej ręki jest w stanie zapewnić nam idealny efekt pielęgnacji oraz lekkiego makijażu. Jednak przy stosowaniu kremu BB na cerze tłustej i mieszanej musimy pamiętać o kilku istotnych czynnikach.

  • Przed aplikacją produktu nasza skóra musi zostać dokładnie oczyszczona – nadmiar łoju oraz bakterie mogą zmniejszyć skuteczność działania kremu BB, a jednocześnie utrudnić jego rozprowadzanie po powierzchni twarzy.
  • Jeżeli czujemy taką potrzebę, przed nałożeniem kremu BB, możemy zaaplikować na twarz odpowiedni dla naszego typu cery krem matujący.
  • Przy drobnych niedoskonałościach na twarzy wystarczy jedna warstwa kremu BB, w innym przypadku możemy pozwolić sobie na dwie warstwy.
  • Jeżeli decydujemy się na stosowanie kremu BB, lepiej nie obciążać cery tłustej i mieszanej dodatkową warstwą podkładu. Z powodzeniem można jednak nałożyć na twarz delikatny puder o właściwościach kryjąco-matujących.

Pamiętajmy o tym, by sposób aplikacji kremu BB dostosować również odpowiednio do aktualnej pory roku – w zimę konieczne będzie zastosowanie pod Beauty Balm dodatkowej porcji kremu nawilżającego, zaś w lato należy decydować się na jak najmniejszą ilość kosmetyków na naszej twarzy. Nie możemy bowiem zapominać o tym, że zima to czas, w którym nasza skóra jest narażona na nadmierne przesuszanie, zaś w lato jeszcze bardziej doskwiera jej problem nadaktywności gruczołów łojowych, a tym samym przetłuszczania i błyszczenia się cery.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany