Nie każdy od razu zdaje sobie sprawę z tego, kim chce być w przyszłości. Prócz kilku szczegółowo wybranych zawodów, do których wiedzie długa ścieżka nauki na wymagających studiach, większość profesji da się zdobyć w o wiele krótszym czasie. A dzisiejsze realia pomagają w zmiany branży i zawodu jak nigdy wcześniej.

Wiele osób posiada jakiś zawód, który zdobyła na drodze bardziej albo mniej zaawansowanej edukacji, nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że często nie trzeba inwestować w naukę wielu lat. Niekiedy nawet bardziej odpowiedzialne oraz rozbudowane zawody, jak np. asystentka stomatologiczna, oferuje szkoła policealna GoWork. Warto z takiej opcji skorzystać.

Nowe horyzonty

Możliwość znalezienia zupełnie nowego zawodu jest o tyle nęcąca, że pozwala na szczególnie szeroki rozwój wszelkich umiejętności i zainteresowań zgodnie z indywidualnymi preferencjami, a jednocześnie w oparciu o dotychczasowe doświadczenia. Mało kto zdaje sobie sprawę w wieku osiemnastu lat z tego, jaki zawód w przyszłości by go interesował. Często zainteresowania nie idą w parze z tym, co akurat jest opłacalne finansowo, dlatego wielu młodych ludzi nie ma odwagi iść za głosem swoich marzeń i decyduje się na pozostanie przy zawodzie bezpiecznym, łatwym do uzyskania czy nie wiążącym się ze specjalnie dużą odpowiedzialnością. Wraz jednak z pracą w różnych miejscach oraz zdobywaniem nowych doświadczeń człowiek kształtuje w sobie poczucie tego, co chce robić w przyszłości, a niejednokrotnie nawet jest w stanie ocenić dopiero po latach, co sprawia mu przyjemność i może być związane z sensownymi dochodami. Z tego powodu zmiana zawodu, czyli tak zwane przebranżowienie, jest czymś obecnie często spotykanym, również w odpowiedzi na zmiany na rynku pracy.

Rozwój umiejętności

Warto mieć na uwadze, że często nowy zawód nie oznacza całkowitego odejścia do tego, co robiło się dotychczas. Przykładowo, w przypadku zawodu asystentki lekarza stomatologii, osoba zatrudniona na takim stanowisku może chcieć rozwijać dalej swoje zdolności i awansować na stanowisko bardziej odpowiedzialne. w takim przypadku będzie go higienistka stomatologiczna; szkoła policealna GoWork daje możliwość rozwoju w takim właśnie kierunku, zgodnie z dotychczasowymi potrzebami oraz zainteresowaniami. W takim przypadku mowa nie tyle o zmianie zawodu, co po prostu rozwoju w kierunku dotychczas wykonywanych czynności oraz inwestycji w zdobywanie nowych umiejętności.  A taki rozwój każdemu jest czasem niezbędny, czy to z uwagi na ambicje, czy chęć poprawy sytuacji materialnej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany