Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka, ale nie każdy jest świadomy, że finansowe zaplecze może zbudować dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu. Jak takie wybrać?

Jako rodzic z pewnością myślisz o przyszłości swojego dziecka. Być może zastanawiasz się, czy da ono sobie radę, gdy zabraknie mu Twojego wsparcia. Czy możesz zapewnić swojemu dziecku bezpieczny start w dorosłość? Okazuje się, że jest to łatwiejsze niż myślisz – wystarczy wybrać dobre ubezpieczenie na życie z wariantem inwestycyjnym, aby mieć pewność, że dziecku w przyszłości niczego nie zabraknie.

Ochrona to podstawa

Ubezpieczenia na życie dostępne na rynku to różnorodna gama produktów. Ich podstawowym zadaniem jest stworzenie ochrony rodzinie ubezpieczonego na wypadek jego śmierci, inwalidztwa czy ciężkiej choroby. Z tego względu takimi produktami najczęściej zainteresowani są główni żywiciele rodziny.

Mimo, że funkcja ochronna to główna funkcja polis na życie, nie można zapomnieć, że mogą one składać się również z elementów inwestycyjnych. Takie ubezpieczenia na życie to faktycznie ubezpieczenia ochronno-inwestycyjne. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla standardowych polis na życie, gdyż pozwalają odkładać środki również z myślą o dziecku lub emeryturze.

Ubezpieczenia na życie – dowiedz się więcej.

Jak zabezpieczyć dziecko?

Jesteś rodzicem, który chciałby zapewnić swojemu dziecku bezpieczną przyszłość? Ubezpieczenia na życie z opcją inwestycyjną to idealne rozwiązanie, aby zadbać o finansowe bezpieczeństwo na wypadek Twojej śmierci lub innego zdarzenia losowego. Jednocześnie, regulując na bieżąco zobowiązanie wynikające z umowy (opłacając składkę), możesz zadbać również o daleką przyszłość dziecka. Okazuje się, że na rynku są polisy na życie zawierające elementy inwestycyjne IKE i IKZE. Co to za produkty? IKE i IKZE (odpowiednio Indywidualne Konto Emerytalne i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego) to produkty pozwalające zadbać o przyszłą emeryturę. W przypadku polskiego rynku jest to szczególnie istotne.

Aby ubezpieczenie było kompleksowe

Ubezpieczenia na życie czy elementy inwestycyjne IKE i IKZE, pojawiające się jako dodatkowa opcja przy polisie ochronno-inwestycyjnej, to rozwiązania, które mogą być uszyte na miarę Twoich potrzeb. Ubezpieczyciele proponują zawarcie umów odpowiadających na indywidualne oczekiwania zainteresowanych. Zanim zatem zwiążesz się na dłużej z wybranym towarzystwem, zorientuj się, czy będziesz mógł zmodyfikować umowę po upływie kilku lub kilkunastu lat.

Niezależnie od tego, na które ubezpieczenie się zdecydujesz, pamiętaj też, że możesz poszerzyć ochronę o dodatkowe opcje. Możliwości jest naprawdę wiele, bo ubezpieczyciele bardzo dynamicznie reagują na potrzeby swoich klientów. A skoro masz w czym wybierać, to w finansowej przyszłości uwzględnij ubezpieczenie na życie oraz inne instrumenty, które zapewnią Twojemu dziecku lepszy byt w dorosłym życiu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany