Wczasy last minute to świetny sposób na tanie podróżowanie. Można oszczędzić zarówno na biletach kolejowych czy lotniczych, jak i na noclegach. Tanie oferty najlepiej wyszukiwać na przeznaczonych do tego portalach internetowych i w ofertach biur podróży czy linii lotniczych.

Nie warto oszczędzać na wszystkim

Podczas planowania wakacji i ich globalnych kosztów trzeba zachować ostrożność, aby nie wpaść w pułapkę – nie bez powodu mówi się, że co jest tanie, to jest drogie. Kupując bilety lotnicze zorientujmy się więc, ile wyniesie nas koszt podróży z lotniska do miejsca docelowego. Tanie przeloty często dotyczą małych lotnisk, nieraz znacznie oddalonych od miejscowości turystycznych, co może nas narazić zarówno na dodatkowe koszty, jak i dyskomfort.

Poszukując noclegu w ofercie last minute zawsze zwracajmy uwagę nie tylko na cenę, ale i na warunki, w jakich przyjdzie nam zamieszkać. Raczej nie wybierajmy ofert bez zdjęć pokoi oraz tych, w stosunku do których turyści wyrażają się krytycznie. Zwracajmy uwagę, czy w cenę wliczone jest wyżywienie. Kiedy już wybierzemy najkorzystniejszą ofertę, pamiętajmy o możliwych nieprzewidzianych kosztach. Jeśli nie mamy dość środków, skorzystajmy z oferty instytucji finansowych, które oferują szybkie pożyczki gotówkowe czy specjalne oferty kredytów wakacyjnych.

Wyszukiwarki ofert last minute

Poszukując tanich wakacji warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek tanich ofert. Wyszukiwarki dla lotów to np. skyscanner.pl, fru.pl czy eksy.pl. Najtańsze noclegi znajdziemy na portalach takich jak booking.com czy vacansolei.pl.

Wcześniejsze planowanie

Wakacje last minute nie muszą być organizowane w ostatnich chwili. Można je zaplanować. Wystarczy dokładnie zaplanować urlop – wybrać miejsce docelowe i środek transportu, a następnie regularnie sprawdzać oferty biur podróży i linii lotniczych, najlepiej w różnych terminach. Jeśli zaplanujemy urlop na konkretny termin, prawdopodobieństwo znalezienia taniej oferty spada, warto więc pozostawać elastycznym. Oferty last minute pojawiają się przez cały rok, najlepsze jednak znajdziemy w okresach poza sezonem – od stycznia do lutego, od maja do połowy czerwca oraz jesienią – do okresu poprzedzającego Boże Narodzenie, kiedy tanich ofert właściwie nie ma.

Spontaniczny wyjazd

Najbardziej zaoszczędzimy planując urlop nie tylko nie nastawiając się na wyjazd w sezonie, ale i nie przywiązując się do konkretnych miejsc przeznaczenia. Jeśli mamy możliwość wzięcia urlopu na przykład w marcu, od początku lutego szukajmy promocyjnych ofert nie tylko w danym miejscu, ale i w pobliskich miejscowościach czy nawet innych krajach. Równie dobrze odpoczniemy wszędzie tam, gdzie dotychczas nas nie było, a przy okazji poszerzymy nasze horyzonty.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany