Rynek technologii internetowych i mobilnych rozwija się bardzo szybko, dlatego też coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej. Zamiast oczekiwania na realizację przelewu w bankowym okienku, wybieramy przelewy on-line. Za pośrednictwem internetu bierzemy pożyczki, wnioskujemy o karty kredytowe, a także zakładamy lokaty. Czym jest i jak działa lokata mobilna?

Czym jest lokata mobilna?

Lokata mobilna jest terminowym depozytem bankowym, który możesz założyć przy pomocy bankowości mobilnej danego banku. Wszystkie kroki zrealizujesz przy pomocy smartfona lub tabletu. Posiadając dostęp do internetu możesz zrobić to z dowolnego miejsca w Polsce lub za granicą. Tego typu lokata to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy regularnie korzystają z technologii mobilnych, cenią sprawdzone rozwiązania i zdają sobie sprawę z tego, że czas to pieniądz.

Rozpoczęcie oszczędzania:

Założenie lokaty mobilnej jest zdecydowanie wygodniejsze niż założenie tradycyjnego depozytu. Długie kolejki w banku, stosy dokumentów i dziesiątki podpisów to zmora wielu klientów banków. Lokatę mobilną można założyć szybko, w prosty i intuicyjny sposób, np. podczas oczekiwania na autobus lub w domu.

Szukasz lokaty mobilnej? Dowiedz się więcej.

Wyższe oprocentowanie:

Choć nie można uznać tego za regułę (oferty banków wciąż się zmieniają), w wielu przypadkach lokaty mobilne są lepiej oprocentowane od tradycyjnych lokat bankowych.

Dodatkowe profity:

Korzystając z aplikacji mobilnej banku masz szansę zaoszczędzić więcej pieniędzy. W jaki sposób? Aplikacje zainstalowane w telefonach komórkowych mogą informować Cię o promocjach, rabatach czy atrakcyjnych programach lojalnościowych. Jeśli na co dzień płacisz kartą, udział w tego typu programach może być dla Ciebie naprawdę dobrym sposobem na poczynienie oszczędności i szukanie okazji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany