Wbrew pozorom męski pasek nie jest wyłącznie praktycznym dodatkiem, ale istotnym elementem całej stylizacji. Źle dobrany będzie negatywnie świadczył o stylu i wiedzy modowej właściciela, dlatego warto poznać pewne podstawowe zasady dotyczące łączenia go z innymi częściami stroju.

Wielu panów nie przywiązuje większej wagi do paska, albo w swojej szafie ma tylko jeden model, który stanowi uzupełnienie zarówno eleganckich stylizacji, jak i tych mniej formalnych. Ten dodatek być może nie rzuca się w oczy jako pierwszy, ale z pewnością potrafi zepsuć cały efekt. Jak go dobierać do innych elementów garderoby i co wziąć pod uwagę kompletując spójny strój? Obecnie w sklepach nie brakuje klasycznych modeli ze skóry naturalnej, jak i pasków parcianych czy z ozdobnymi klamrami. Poniżej kilka wskazówek czym należy się kierować szukając tego dodatku.

Do garnituru

Elegancki strój wymaga zachowania pewnych zasad. W przypadku garnituru pasek powinien być kolorystycznie dostosowany do butów. Najbardziej klasyczne rozwiązanie to oczywiście czarne skórzane buty oraz pasek w tym samym kolorze i z tego samego materiału. Niewybaczalne jest włożenie do stylizacji oficjalnej parcianego paska, albo z ekstrawagancką klamrą. Ta ostatnia powinna nawiązywać do innych dodatków. Jeśli więc mężczyzna nosi zegarek na srebrnej bransolecie i srebrne spinki do mankietów, również klamra musi mieć ten kolor. Brązowy pasek to propozycja do nieco mniej formalnych stylizacji – będzie dobrze komponował się zarówno z butami w tym samym odcieniu, jak i w kolorze wiśniowym.

W wersji casual

Panowie wybierając strój na nieformalne okazje mogą pozwolić sobie na nieco więcej luzu. I chociaż zgodnie z regułami mody również w tym przypadku obowiązuje zasada dobierania koloru paska do barwy butów, dozwolone są eksperymenty z odcieniami. Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek – mężczyźni chętnie sięgający po jaskrawe dodatki, powinni zestawiać je z gładkimi tkaninami spodni czy koszul. Paski parciane dobrze komponują się z jeansami, a także spodniami lnianymi i sztruksowymi, zaś zamszowe – z chinosami. Z kolei plecione najlepiej wyglądają jako dodatek w casualowych stylizacjach i ze sportowymi marynarkami. Im mniej oficjalna okazja, na tym więcej oryginalności w dobieraniu dodatków można sobie pozwolić.

Co do jeansów?

Jeansy dla wielu panów są najwygodniejszymi spodniami, stąd też często stanowią one niezbędny element stroju codziennego . Podobnie jak w przypadku innych stylizacji, również tutaj trzeba wybierać pasek z rozwagą. Powinien być nieco szerszy niż ten do garnituru, przy czym jednak należy pamiętać, że masywne dodatki tego typu dobrze wyglądać będą z utrzymanymi w podobnym stylu ciężkimi butami. Dlatego jest to propozycja raczej na jesień i zimę. Do jeansów pasować będą ozdobne klamry – decydując się na taki model można włożyć koszulę albo T-shirt w spodnie, aby ją odpowiednio wyeksponować. W chłodniejsze dni doskonałym uzupełnieniem całości będzie kurtka ramoneska.

Szukasz klamer do spodni męskich? Sprawdź ofertę firmy Armet.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany