Telefony na kartę są popularne przede wszystkim wśród osób o ograniczonym budżecie. W szczególności dotyczy to studentów, którzy często nie rozpoczęli jeszcze pracy zawodowej, muszą natomiast opłacić kwaterę, czesne, a przy tym po prostu się utrzymać. Niewiele osób znajdujących się w takiej sytuacji zdecyduje się dodatkowo wziąć na siebie comiesięczną opłatę abonamentową za telefon lub internet.

Zdarzają się sytuacje, w których skorzystanie z internetu może okazać się niezbędne. Jeśli jednak nie następują regularnie, warto rozważyć niezwykle popularną wśród studentów opcję, jaką jest internet na kartę.

Tylko wtedy, gdy trzeba

Wielu studentów na co dzień korzysta z internetu udostępnianego im przez akademiki lub właścicieli wynajmowanych stancji. W tej sytuacji dodatkowa, comiesięczna abonamentowa opłata, oznacza niepotrzebny wydatek. Czasami jednak nie mamy możliwości połączyć się z internetem, a musimy trzymać rękę na pulsie. Korzystając z internetu na kartę możemy wykupić dokładnie taki pakiet danych, jaki jest nam niezbędny, nie narażając się na dodatkowe koszty. Internet na kartę ma jeszcze tę zaletę, że niewykorzystane dane nie znikają z końcem miesiąca. Wiele osób korzysta więc z ogólnodostępnych nadajników wi-fi, trzymając pakiet danych w pogotowiu, na okoliczność, gdy połączenie się z siecią okaże się konieczne, a nigdzie w okolicy nie będzie darmowego hot-spotu. Należy jednak pamiętać o limitach – ważność mniejszych pakietów wygasa zazwyczaj już po kilku dniach, większe natomiast mogą być ważne nawet około pół roku.

Internet LTE – kliknij i dowiedz się więcej w serwisie Play.

Tylko tyle, ile trzeba

Internet na kartę doskonale sprawdza się też wówczas, gdy wykorzystujemy go w konkretnych celach, np. do wyświetlania rozkładu jazdy podczas podróży po mieście lub stanu konta przed zakupami. Tego typu operacje pochłaniają niewiele danych, więc rozsądnie gospodarując pakietem możemy bardzo długo funkcjonować bez konieczności doładowania. Jeśli więc liczysz każdy grosz i starasz się na wszystkie możliwe sposoby obniżać swoje wydatki, najtańszy internet na kartę okaże się strzałem w dziesiątkę.

Największą zaletą internetu na kartę jest brak jakichkolwiek zobowiązań. Jeśli nie masz pieniędzy – nie musisz doładowywać. Oznacza to całkowitą niezależność, o której płatnicy abonamentu mogą tylko pomarzyć.

Co zrobić, aby najtańszy internet na kartę starczył na długo?

Przede wszystkim – unikać oglądania filmów. Przeglądanie stron, na których znajduje się tekst i ilustracje wymaga niewielkiego przesyłu danych, jeśli więc korzystanie z internetu ograniczasz do tego typu aktywności, możesz liczyć na to, że nawet najtańszy pakiet bez problemu wystarczy do końca okresu ważności. Nieco większego transferu wymaga odtwarzanie plików audio, dlatego jeśli lubimy słuchać muzyki na telefonie, lepiej będzie ściągnąć pliki i wrzucić na kartę SD, niż słuchać ich online. Największego transferu wymaga odtwarzanie plików wideo – niewielki pakiet danych podczas oglądania filmów na TouTube, Dailymotion lub innym serwisie może wyczerpać się już po kilku godzinach.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany