Jeśli chcesz wiedzieć, kto ma szansę zapłacić najniższe składki, komu i w jakich przypadkach należą się zniżki oraz co można zrobić, aby obniżyć cenę ubezpieczenia, przeczytaj nasze wskazówki.

Najwyższe zniżki za bezszkodową jazdę

W większości towarzystw ubezpieczeniowych najbardziej uprzywilejowanymi klientami będą kierowcy, którzy mogą się poszczycić bezszkodową jazdą przez kilka ostatnich lat. To właśnie oni otrzymują zazwyczaj najwyższe zniżki. W zależności od ubezpieczyciela, każdy rok bezszkodowej jazdy nagradzany jest zniżką w wysokości 5-10 proc. Maksymalna zniżka, jaką można otrzymać, to 60 proc.

Ubezpieczenie samochodu – kliknij i dowiedz się więcej.

Ubezpieczenie samochodu – bardzo ważny jest wiek kierowcy

Oprócz zniżki za bezszkodową jazdę kierowca może otrzymać także zniżkę z racji swojego wieku. Najwyższe upusty otrzymują zazwyczaj osoby pomiędzy 35 a 55 rokiem życia. Sprzedając polisę młodszym, mało doświadczonym kierowcom, ubezpieczyciele narażeni są na zwiększone ryzyko. To właśnie młodzi uczestnicy ruchu drogowego są bowiem najczęstszymi sprawcami kolizji drogowych. Zamiast zniżek często otrzymują oni zwyżki za zbyt młody wiek lub krótki czas posiadania prawa jazdy.

Zniżki a stan cywilny

Nie wszyscy wiedzą, że niższą składkę zapłacą osoby, które pozostają w związku małżeńskim i posiadają dzieci. Tacy kierowcy uznawani są przez ubezpieczyciela za bardziej odpowiedzialnych i mniej skorych do szaleństw na drodze. Szczególnie uprzywilejowane są również niektóre zawody, właściciele konkretnych marek samochodów i aut o niewielkiej pojemności silnika.

Zniżki a miejsce użytkowania auta

Na niższą cenę polisy mogą liczyć także osoby które zarejestrowały (i będą użytkować auto) na wsi lub w niewielkim miasteczku. Mniejsze miasto oznacza mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji i, co za tym idzie, zmniejszone ryzyko ubezpieczeniowe.

Jak obniżyć cenę polisy?

Jeśli jesteś młodym kierowcą, który nie wyrobił jeszcze zniżek za bezszkodową jazdę, możesz zdecydować się na współdzielenie samochodu z doświadczonym uczestnikiem ruchu, który posiada wysokie upusty. Może to być np. tata lub wujek. W większości towarzystw ubezpieczeniowych cena polisy zostaje uśredniona, a zniżki i zwyżki sumują się.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany