Oferta producentów smartfonów może przytłoczyć osoby, które rzadko podchodzą do wyboru inteligentnego telefonu i nie śledzą rynku oraz trendów. W przeciągu kilku ostatnich lat gama urządzeń, spośród jakich możemy wybierać urosła do kolosalnych rozmiarów, a przebicie się między specyfikacje, funkcjonalność, czy użyteczność może nie być prostym zadaniem.

Oferta producentów smartfonów może przytłoczyć osoby, które rzadko podchodzą do wyboru inteligentnego telefonu i nie śledzą rynku oraz trendów. W przeciągu kilku ostatnich lat gama urządzeń, spośród jakich możemy wybierać urosła do kolosalnych rozmiarów, a przebicie się między specyfikacje, funkcjonalność, czy użyteczność może nie być prostym zadaniem.

W artykule skupiamy się na wyborze smartfonu dla nastolatka. Podpowiemy, na jakie cechy zwrócić uwagę oraz czym powinien się charakteryzować smartfon dla nastolatka.

Na co zwrócić uwagę wybierając smartfon dla nastolatka?

Wybierając smartfon podstawową kwestią, jest sposób użytkowania urządzenia oraz określenie, do czego smartfon będzie służył. Istotny jest również budżet całego przedsięwzięcia. Możemy wyróżnić smartfony do gier, smartfony multimedialne (uniwersalne), czy smartfony biznesowe. Z założenia inteligentny telefon powinien z łatwością wykonywać każdą z wymienionych czynności, jednak z reguły producenci wypuszczają na rynek smartfony, które lepiej radzą sobie w jednej z podanych czynności.

Dlatego ważne jest określenie charakteru urządzenia na samym wstępie poszukiwań. Możemy również skorzystać z wiedzy użytkowników forum o smartfonach. Czym odznaczają się poszczególne konstrukcje?

  • Smartfon do gier

Smartfony do gier zwykle są droższe od reszty urządzeń. Oferują nam na tyle mocne podzespoły, że możliwe jest na nich uruchomienie bardziej wymagających pozycji. Zwykle w konstrukcjach tego typu możemy liczyć na minimum 2 GB pamięci RAM, mocne czterordzeniowe procesory i odpowiednio wydajne GPU, nie wspominając o dużym wyświetlaczu. Średni za smartfon do gier przyjdzie nam zapłacić około 1000 złotych+.

  • Smartfon multimedialny

Jest to najliczniejsza grupa inteligentnych telefonów. Są to konstrukcje „do tańca i do różańca”. Ich specyfikacja oraz funkcjonalność sprawia, że możemy używać ich do mniej wymagających gier, do słuchania muzyki, konsumowania internetowych treści, czy wreszcie do pozostawania w kontakcie z najbliższymi. Najtańsze smartfony multimedialne, czyli ogólnego zastosowania kupimy za kwotę do około 300 złotych. Czy warto wybrać smartfon do 300 zł? W dalszej części artykułu odpowiemy na to pytanie.

  • Smartfon biznesowy

Biznesowe urządzenia również mogą trafiać w krąg zainteresowań nastolatków szukających smartfonów. Modele biznesowe odznaczają się zwykle zwiększonym bezpieczeństwem danych znajdujących się na urządzeniu, a także odpowiednim szyfrowaniem połączeń oraz rozmów. Poza tym w smartfonach przeznaczonych do biznesu znajdziemy duże usprawnienia w kwestii nawiązywania kontaktów z klientami, czy obsługę pakietu programów biurowych. Najtańsze z urządzeń tego typu wyniosą nas około 500 złotych. Są to zwykle droższe słuchawki od rozwiązań multimedialnych. Jest zatem sens kupować biznesowy smartfon do 600 złotych dla nastolatka? Wszystko zależy od jego wymagań i predyspozycji. Jeżeli stawiamy na proste technologicznie rozwiązania z podstawowymi funkcjami oraz poprawionym bezpieczeństwem danych, wówczas warto przemyśleć konstrukcje tego typu.

Za jaką kwotę warto kupić smartfon dla nastolatka?

Przedziałów cenowych, w których kupimy solidne słuchawki, jest sporo. Najtańsze z opłacalnych i polecanych urządzeń kupimy za około 300 złotych. Taka kwota umożliwi nam wybór dobrego smartfona o podstawowej specyfikacji od mniej popularnych firm na rynku. Podwajając budżet, będziemy w stanie wybrać urządzenie odznaczające się nieco lepszymi osiągami, ładniejszym designem, czy prezentujące treści na lepszym ekranie.

Obecnie dysponując budżetem na poziomie około 1000 złotych, możemy kupić naprawdę dobre urządzenie z wyższej półki jakościowej, które zaoferuje nam potężną specyfikację oraz funkcjonalność. Zatem jak zdecydować- wybrać smartfon do 300 złotych, smartfon do 600 złotych, czy może zdecydować się na high-endowe rozwiązanie za kwotę powyżej 1000 złotych? Jeżeli sami nie wiemy, jaki budżet przeznaczyć, warto zapytać specjalistów oraz osób zaznajomionych z branżą na forum o smartfonach. Po wyłuszczeniu swojej sytuacji uzyskamy rzetelną i fachową pomoc, która pozwoli nam dokonać w pełni satysfakcjonującego zakupu.

Jedna odpowiedź

  1. Marcin

    Nastolatkowie mają coraz to większe wymagania względem urządzen. Moj syn zazyczyl sobie nowy model iphona i gdyby nie to, ze znalazlem go w atrakcyjnej cenie to nie wiem czy zdecydowalbym sie na zakup…

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany